Akademia: tak minął weekend


Zwycięskie derby miasta trampkarzy młodszych, odbijająca się od dna druga drużyna juniorów młodszych, trzymający się fotelu lidera młodzicy D2. Sprawdźcie, jak w miniony weekend na ligowych boiskach radziły sobie zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Trzecią w sezonie wygraną odniósł w II lidze nasz drugi zespół juniorów młodszych. Powoli pniemy się w tabeli ku wyjściu ze strefy spadkowej, z UKS-em Ruch Chorzów przegrywamy tylko gorszym bilansem bezpośrednich starć. Podopieczni Kamila Pągowskiego w ten weekend wywieźli 3 punkty z Częstochowy, pokonując zamykający stawkę Ajaks.

Wysokie zwycięstwo w derbach z GieKSą odnieśli nasi trampkarze młodsi. Skończyło się 5:1, z przymrużeniem oka można napisać, że podopieczni Seweryna Gancarczyka wzięli rewanż za starszych kolegów, którzy dwukrotnie przegrali derby w CLJ U-15. W tabeli II ligi zajmujemy 3. miejsce, tracąc 5 punktów do liderującego Stadionu Śląskiego Chorzów.

Derby miasta grali też młodzicy w II lidze D1. Skończyło się 2:2, Rozwój dwukrotnie musiał odrabiać straty, dlatego punkt należało uszanować.

Liderem II ligi młodzików młodszych D2 pozostaje drużyna trenera Pawła Rosy. Tym razem w meczu na szczycie podzieliła się punktami ze Sportingiem Academy Lubliniec, choć jako pierwsza wyszła na prowadzenie. |

Orlicy grają w poniedziałek i wtorek, o meczach w I lidze juniorów starszych oraz CLJ U-17 i U-15 informowaliśmy osobno.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Ajaks Częstochowa – Rozwój II Katowice 0:2 (0:1)
Bramki: Jarosz 39, Bałos 68.
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
GKS Katowice – Rozwój Katowice 1:5 (1:3)
Bramki: Pokora 8 – Czaja 3, 60, Zander 26, Szergowicz 45, Kowalczyk 72.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – GKS Katowice 2:2 (1:2)
Bramki: Machowski 8, Lazar 46 – Pokora 1, Pyrek 25.
Trener Krzysztof SOCH.
Więcej TUTAJ.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Sporting Academy Lubliniec 1:1 (1:1)
Bramki: Mastalski 10 – Fal 37.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.