Akademia: to nie był radosny weekend…


Sprawdźcie, jak w ostatnich dniach radzili sobie na ligowych boiskach zawodnicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice. W środku tygodnia kolejne mecze. Już we wtorek ważny wyjazd juniorów starszych do Bielska-Białej.

Smutny za nami weekend. Po trzech latach nasz klub żegna się z Centralną Ligą Juniorów. Odkąd wiosną sezonu 2017/18 awans uzyskali trampkarze – wtedy roczniki 2004 i 2005 – mieliśmy w tych prestiżowych juniorskich rozgrywkach przynajmniej jednego reprezentanta, a od sezonu 2019/20 – nawet dwóch. W sobotę domowe porażki juniorów młodszych z Zagłębiem Lubin oraz trampkarzy z TS Przylep Zielona Góra sprawiły, że na kolejkę przed końcem nie mamy już szans wydostania się ze stref spadkowych i ostatnie wyjazdy, do Tychów oraz Legnicy, nie będą już miały dla nas większego znaczenia. Ale spadać jest dokąd; w końcu I ligi śląskie juniorów młodszych i trampkarzy są bardzo silne, dlatego możliwość rywalizacji w nich też będzie dla Akademii Piłkarskiej Rozwoju splendorem, a nie ujmą.

Nadal walczymy o utrzymanie w innych istotnych rozgrywkach – I lidze juniorów starszych, na której bardzo nam zależy. Do odbycia zostały jeszcze trzy mecze. Pierwszy z nich – już w ten wtorek w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. W sobotę podejmiemy UKS Ruch Chorzów, a za tydzień, w kolejny wtorek – Górnika II Zabrze. W tabeli jesteśmy na 13. miejscu, z przewagą 3 punktów i 1 meczem rozegranym mniej od 15. Stadionu Śląskiego Chorzów, który otwiera strefę spadkową. Między Rozwojem a Stadionem w tabeli znajduje się katowicka GieKSa.

Emocjonujące derby odbyły się w II lidze juniorów młodszych – między klubami, które mają też CLJ-ki. Druga drużyna Rozwoju uległa drugiej drużynie Ruchu Chorzów 2:3. Choć chorzowianie kończyli w dziesiątkę, bo jeden z zawodników doznał kontuzji, a nie mieli już zmian, to zdołali zdobyć zwycięską bramkę. Podopieczni Kamila Pągowskiego osunęli się do strefy spadkowej, ale w obliczu pożegnania z CLJ dopiero okaże się, czy w sezonie jesiennym znów wystawimy dwie drużyny juniorów młodszych.

Porażkę z innym czołowym zespołem II ligi ponieśli nasi trampkarze młodsi, ulegając Akademii Jaworzno 2:4. W tabeli drużyna Seweryna Gancarczyka znajduje się na 4. miejscu. Królami remisów stają się młodzicy starsi. W II lidze przegrali tylko 1 z 11 meczów, ale z 2 strony – raptem 3 wygrali, aż 7-krotnie dzieląc się z rywalami punktami. Nie inaczej było w ten weekend, bo w sobotni ranek na Kolejarzu zawodnicy trenera Krzysztofa Socha zremisowali ze Skrą Częstochowa.
Tempa nie zwalniają młodzicy młodsi z II ligi D2. Tym razem po emocjonującym spotkaniu wywieźli 3 punkty z Gliwic i utrzymali fotel lidera tabeli. Piorunujący w wykonaniu podopiecznych Pawła Rosy był finisz, bo w samej końcówce zdobyli 2 bramki.

12. w sezonie wygraną odnieśli nasi najmłodsi zawodnicy rywalizujący o punkty – orlicy z IV ligi okręgowej E2, tym razem pokonując Siemianowiczankę. Podopieczni Karola Kurzaczka są wiceliderem, za GKS-em III Katowice.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – Ruch II Chorzów 2:3 (1:2)
Bramki: Orzechowski 14, Andrejczyk 48 – Smaluch 5, 24, 85.
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Akademia Jaworzno 2:4 (1:1)
Bramki: Kowalczyk 40, Zander 59 – Jaromin 23, 52, Diaw 46, Madejczyk 80+1.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Skra Częstochowa 1:1 (0:1)
Bramki: Zander 50 – Czerkieski 15.
Trener Krzysztof SOCH.
Więcej TUTAJ.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
AP Team Gliwice – Rozwój Katowice 2:3 (1:1)
Bramki: Kozłowski 18, 56 – Proszczuk 28, Browarski 58, Bokisz 60+1.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

E2 IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Siemianowiczanka – Rozwój Katowice 3:6 (1:5)
Bramki: Golly 21, Koenig 47, Knosała 58 – Macioł 6, 7, Hajji 18, Lewandowski 20, Krenczyk 32, Krybus 54.
Trener Karol KURZACZEK.
Więcej TUTAJ.

W ŚRODKU TYGODNIA GRAJĄ:

A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
Podbeskidzie Bielska-Biała – Rozwój Katowice
wtorek, 15 czerwca, godz. 17:00, Bielsko-Biała, ul. Młyńska 52

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Polonia Bytom – Rozwój Katowice
środa, 16 czerwca, godz. 19:00, Bytom, ul. Olimpijska 2

D1 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – AS Lubliniec
środa, 16 czerwca, godz. 16:30, Katowice-Kostuchna, ul. Boya-Żeleńskiego 96c

foto: administrator