Akademia: wygrali prawie wszyscy, trampkarze na 1. miejscu!


To już ostatni taki pełny raport z ligowego weekendu w wykonaniu drużyn Akademii Piłkarskiej Rozwoju w sezonie 2021/22.

Juniorzy starsi, grając w bardzo młodym składzie, zakończyli sezon zaciętym meczem z liderem I ligi Zagłębiem Sosnowiec, ulegając nieznacznie 2:3. Wygląda na to, że podopieczni trenerów Bosowskiego i Pągowskiego zakończą sezon za podium, ale nawet 4. lokata to w tak wymagających rozgrywkach i przy takim do nich podejściu jest sukcesem naszej Akademii.

Jeszcze jeden mecz został do rozegrania drugiej ekipy juniorów młodszych w III lidze. Po niedzielnym zwycięstwie z Józefką Chorzów pozostali na 3. miejscu w tabeli, wiosnę zakończą w przedświąteczną środę wyjazdowym starciem z Górnikiem Jaworzno.

Duży sukces naszych trampkarzy. W sobotę jechali do Częstochowy na finał – ze świadomością, że wygrana z liderującą II-ligowej tabeli Skrą da im pierwsze miejsce i awans. Tak też się stało. Drużyna Seweryna Gancarczyka dała koncert, pokonując wyżej sklasyfikowanego rywala 4:1 i z bilansem 11 zwycięstw oraz 3 porażek zakończyła wiosenne rozgrywki na szczycie. Postrzelał sobie drugi zespół trampkarzy z V ligi okręgowej, wygrywając z Wawelem II Wirek w nietypowym rozmiarze 9:6. To sprawiło, że również triumfowali w swoich rozgrywkach, z bilansem 9 zwycięstw i 1 porażki, 2 punkty przed UKS-em Ruch Chorzów.

O jednego gola mniej zaaplikowali rywalom młodzicy w I lidze wojewódzkiej, pokonując na wyjeździe Raków Częstochowa 8:1. Rozwój kończy na 2. miejscu, za BBTS-em Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wicemistrzen swojej ligi zostali też młodzicy D2, ustępując ledwie o punkt Stadionowi Śląskiemu Chorzów. Podopieczni Pawła Kwiatkowskiego na zakończenie pokonali Ajaks Częstochowa 5:1.

Tuż za podium druga ekipa młodzików, rywalizująca w starszym roczniku w IV lidze okręgowej D1, która pokonała Ruch II Chorzów i na kolejkę przed końcem zajmuje 4. miejsce.

A1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 3:2 (1:1)
Bramki: Kieljan 12, Maciasz 48, Wołowiec 54 – Holeczek 3, Roj 70.
Rozwój: Bryła – Rogowski, Zieliński, Draga, Bielec, Cieślar, Synowiec, Semik, Holeczek, Jarosz, Bałos oraz Białek, Rzeszowski, Madaj, Zdebel, Roj.
Trener Rafał BOSOWSKI.

B1 III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – Józefka Chorzów 1:0 (1:0)
Bramka: Rzeszowski 16.
Rozwój II: Nowak – Madaj, Ludwig, Frankiewicz, Buba, Kręcichwost, Kowalczyk, Zdebel, Świerczyński, Szergowicz, Rzeszowski oraz Figura, Brewczyk, Biegun, Szablicki, Musioł, Kaczkowski.
Trenerzy Grzegorz WITEK i Kamil PĄGOWSKI.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Skra Częstochowa – Rozwój Katowice 1:4 (0:2)
Bramki: Cieślak 77 – Holeczek 19, A. Gancarczyk 27, Zander 63, Czaja 80.
Rozwój: Trzeciak – Rybacki, Zander, Orzełek, Mazur, Lazar, Kukuła, Holeczek, A. Gancarczyk, Czaja, Bujok oraz Chachurski, Ciszewski, Drzał, Machowski, Dyrka, Zieliński.
Trener Seweryn GANCARCZYK.

C2 V LIGA OKRĘGOWA TRAMPKARZY
Rozwój II Katowice – Wawel II Wirek 9:6 (6:3)
Bramki: Bokisz 2, Mastalski 3, Noworolnik 2, Grzelak 2 – Leśnik 3, Duda, Krzon, Bełkowski.
Rozwój II: Majos – Smoła, Noworolnik, Jambor, Bokisz, Browarski, Proszczuk, Szymkowiak, Rogosz, Polarz, Mastalski oraz Słota, Kurtok, Grzelak, Amrosz, Dąbrowski, Buziewicz.
Trener Paweł ROSA.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Raków Częstochowa – Rozwój Katowice 1:8 (0:4)
Bramki: Gargano 37 – Mastalski 2, Proszczuk 2, Grzelak, Bokisz 2, Smoła.
Rozwój: Majos – Szymkowiak, Smoła, Kurtok, Rogosz, Polarz, Jambor, Bokisz, Noworolnik oraz Buziewicz, Browarski, Dąbrowski, Proszczuk, Mastalski, Grzelak, Słota.
Trener Paweł ROSA.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Rozwój II Katowice – Ruch II Chorzów 1:0 (0:0)
Bramki: Myszkowski 33.
Rozwój II: Stolka – Jowalewski, Bibel, Elwart, Ryborz, Wojarski, Myszkowski, Maleta, Tataruch oraz Szczygielski, Kordaczka-Matysiak, Drozd.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Ajaks Częstochowa 5:1 (2:0)
Bramki: Dyl 19, 43, 53, Kordaczka-Matysiak 20, Ryborz 60 – Kotlewski 36.
Rozwój: Tunkiel, Krzeszowiec, Szczygielski, Wójcik, Boryczka, Dyl, Konowol, Orłowicz, Kordaczka-Matysiak oraz Ryborz, Tataruch.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.

foto: Rozwój 2008