Akademia: zwycięskie derby młodzików, charakter trampkarzy


Sprawdźcie, jak w miniony weekend radziły sobie na ligowych boiskach zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Juniorzy młodsi wrócili na tarczy z Bielska-Białej, ulegając silnemu Rekordowi w ramach rozgrywek I ligi. Kolejną wygraną zanotował za to nasz drugi zespół B1 w III lidze wojewódzkiej, po emocjonującym spotkaniu pokonując UKS Ruch Chorzów i meldując się na 3. pozycji w tabeli.

Emocji nie brakowało też w wyjazdowej konfrontacji trampkarzy z Jedynką Łazy. Do przerwy podopieczni Seweryna Gancarczyka dość niespodziewanie przegrywali 0:2, ale po niej odwrócili sytuację, zdobyli 4 bramki i zainkasowali 7. we wiosennym sezonie komplet punktów, mając przy tym raptem 1 porażkę. Rozwój z przewagą 2 punktów nad AP Team Gliwice otwiera tabelę II ligi wojewódzkiej.

Derbową wygraną z GieKSą odnieśli nasi młodzicy, awansując na pozycję wicelidera I ligi i mając jeszcze w zanadrzu 2 zaległe mecze do rozegrania. Jedyną bramkę w sobotni ranek na „Kolejarzu” dla podopiecznych Pawła Rosy zdobył Oliwier Grzelak. Pełną pulę zgarnął też nasz drugi zespół młodzików z ligi okręgowej, wygrywając 5:4 w Siemianowicach.

O czwartej z rzędu wygranej juniorów starszych – 6:1 z Polonią Bytom – dającej 1. miejsce w tabeli I ligi wojewódzkiej A1 informowaliśmy w osobnym newsie TUTAJ.

B1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rekord Bielsko-Biała – Rozwój Katowice 4:1
Bramki:
Rozwój: Figura – Andrejczyk, Brewczyk, Buba, Jarosz, Madaj, Rogowski, Rzeszowski, Semik, Synowiec, Zdebel oraz P. Adamiec, Orzechowski, Rams.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

B1 III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – UKS Ruch Chorzów 3:2 (2:2)
Bramki: Madaj 17, Kaczkowski 37, Frankiewicz 50 – Ceglarek 31, 44.
Rozwój II: Białek – Bałos, Świerczyński, Szregowicz, Madaj (46. Brewczyk), Ludwig, Kaczkowski (80. Świstak), Frankiewicz, Buba (46. P. Adamiec), Biegun, Kręcichwost.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
UKS Jedynka Łazy – Rozwój Katowice 2:4 (2:0)
Bramki dla Rozwoju: Drzał 2, Holeczek, Ciszewski.
Rozwój:
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – GKS Katowice 1:0 (0:0)
Bramka: Grzelak 33.
Rozwój: Majos – Browarski, Szymkowiak, Smoła, Rogosz, Mastalski, Polarz, Jambor, Bokisz oraz Amrosz, Noworolnik, Grzelak, Proszczuk, Mosór, Słota.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
APN Siemianowice – Rozwój II Katowice 4:5 (1:3)
Bramki: Blot 20, 35, Grabowski 37, Woronicz 56 – Orłowicz 5, 31, 33 Musialik 21, 27.
Rozwój II: Jaworski – Buziewicz, Pawlik, Pająk, Orłowicz, Boryczka, Szczygielski, Stolorz, Spyra oraz Dąbrowski, Musialik, Wieczorek, Elwart.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

foto: administrator