AKS Busko-Zdrój – Rozwój 2:2


W drugim i ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Busku-Zdroju drużyna Rozwoju Katowice zremisowała z miejscową siódmą drużyną tabeli IV ligi świętokrzyskiej. Gole strzelali Oliwier Gasz i Mikołaj Holeczek.

Trener Tomasz Wróbel na przedmeczowej odprawie przypomniał zespołowi o zerowej liczbie zimowych porażek, jednocześnie zwracając uwagę, że w żadnym ze sparingów nie zagraliśmy na zero z tyłu. Ten trend został podtrzymany. Nadal jesteśmy niepokonani i nadal nie potrafimy nie stracić gola. Tym razem dwa wbiła nam drużyna z miasta, w którym nasza Akademia pracuje na zgrupowaniu, czyli AKS Busko-Zdrój – 7. zespół tabeli IV ligi świętokrzyskiej; tej samej, której wiceliderem jest Korona II Kielce, pokonana przez nas we wtorek 2:1.

Z rezerwami Korony zagraliśmy w składzie podzielonym 60 na 30 minut, z AKS-em proporcje się odwróciły, do tego nie mogli wystąpić zmagający się z drobnymi urazami kolan Dawid Ciszewski i Oliwier Kwiatkowski. Mimo że nasz skład był w związku z tym jeszcze młodszy niż zwykle, prawdę powiedziawszy spodziewaliśmy się nieco łatwiejszej przeprawy.

Objęliśmy prowadzenie za sprawą Oliwiera Gasza, który przymierzył kapitalnie pod poprzeczkę. „Gasiu” zadbał zatem o godne przedstawicielstwo rocznika 2002, „osieroconego” przez absencje zdrowotne Roberta Woźniaka i Dawida Ciszewskiego oraz wcześniejsze pożegnanie z Krzysztofem Czenczkiem. No i udowodnił, że choć może nie zdobywa wielu bramek, to zwykle są one przedniej urody.

Gospodarze wyrównali w drugiej połowie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową. Potem trafiliśmy na 2:1, gdy dobrze w polu karnym odnalazł się Mikołaj Holeczek, ale ostatnie słowo należało do AKS-u, który doprowadził do remisu po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Tym samym ukłuł nas ze stałych fragmentów gry dwukrotnie i kończyliśmy ten sparing z uczuciem dużego niedosytu.

Liga nadchodzi wielkimi krokami, przed inauguracją wiosny już tylko jedna gra kontrolna – w piątek 4 marca o 18:00 w Opolu z czwartoligowymi rezerwami Odry. Do soboty Rozwój pracować będzie w Busku-Zdroju, ale już bez sparingu.

Protokół meczowy
zima 2022 – sparing nr 7
środa, 23 lutego, godz. 18:00, Busko-Zdrój

AKS Busko-Zdrój – Rozwój Katowice 2:2 (0:1)
0:1 – Gasz, 28 min
1:1 – 53 min
1:2 – Holeczek, 63 min
2:2 – 81 min (wolny).

Rozwój Katowice: Golik – Gasz, Haładyń, Myśliwczyk, Ziarkowski, Flak, Lazar, Cieślar, Bielec, Holeczek, Chwila. Grali także: J. Adamiec, Barwiński, Gembicki, Wroza, Skroch, Zieliński, Andrejczyk, Baranowicz.
Trener Tomasz WRÓBEL.