AP Rozwoju: jesienne ostatki, przedłużona runda juniorów starszych [ROZKŁAD JAZDY]


W ten weekend sezon kończą młodsi juniorzy oraz młodzicy. Przełożony natomiast został nasz mecz w I lidze juniorów starszych A1.

W sobotę o 10:00 mieliśmy zakończyć rundę jesienną w I lidze juniorów starszych A1 ważnym domowym spotkaniem na „Kolejarzu” z Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Nasz rywal w walce o utrzymanie zwrócił się jednak z prośbą o rozegranie go w innym terminie. Ostatecznie stanęło na środzie, 25 listopada. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o 13:00.

Tym samym liga juniorów starszych będzie ostatnią, w której zakończą jesienne granie zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju. W ten weekend czekają nas ostatki u młodszych juniorów oraz młodzików. Przed tygodniem, wygraną z UKS-em Szopienice, podopieczni Kamila Pągowskiego zapewnili sobie triumf w III lidze juniorów młodszych B1 oraz awans do II ligi. W piątek o 11:00 w ostatniej kolejce Rozwój zagra na wyjeździe z wiceliderem, Czarnymi Sosnowiec, których wyprzedza o 7 punktów. Nasz zespół wygrał 12 z 13 spotkań, jedyny remis notując z CKS-em Czeladź.

We wczesne sobotnie popołudnie na „Kolejarzu” ostatni mecz rozegrają młodzicy z III ligi D2. Podopieczni Pawła Rosy podejmą Spartę Katowice. Wynik nie wpłynie już na sytuację – jesteśmy pewni 2. miejsca, mając rozegrany mecz mniej i 5-punktową stratę do Zagłębia Sosnowiec, które w środę przypieczętowało zajęcie 1. lokaty, pokonując UKS Akademię 2012 Jaworzno. Walka o lidera i zarazem awans do I ligi była zażarta. Ostatecznie, młodzicy Rozwoju wiosną występować będą w lidze drugiej, za co również należą im się po udanej jesieni gratulacje.

Pod znakiem zapytania stoi jeszcze przyszłość naszej drugiej drużyny orlików E1. Przoduje obecnie tabeli VII ligi, mając punkt i mecz więcej od Pogoni II Imielin, a 2 mecze i 5 punktów więcej od Stadionu Śląskiego II Chorzów. Pogoń zagra jeszcze ze Stadionem bezpośrednie spotkanie. Drużynę trenera Igora Pachy urządzać będzie remis. Awans do VI ligi uzyska tylko najlepszy zespół.

B1 III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Czarni Sosnowiec – Rozwój Katowice
piątek, 20 listopada, godz. 11:00, Sosnowiec, ul. Mireckiego 31

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Sparta Katowice
sobota, 21 listopada, godz. 12:30, „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

A1 I LIGA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski
przełożony na środę, 25 listopada, godz. 13:00 – „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator