AP Rozwoju: juniorzy młodsi i orlicy wygrali swoje ligi!


Dobiega końca jesienny sezon dla drużyn Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice. Z ligowych boisk płyną do nas optymistyczne wieści.

Awans do II ligi przypieczętowała drużyna juniorów młodszych. W późne sobotnie popołudnie rozbiła na „Kolejarzu” dotychczasowego wicelidera, UKS Szopienice, 6:1. Na kolejkę przed końcem przewaga Rozwoju nad nowym wiceliderem, Czarnymi Sosnowiec, wynosi 6 punktów. Właśnie w Sosnowcu podopieczni Kamila Pągowskiego w następny weekend zakończą sezon.

Wygraną w IV lidze okręgowej zapewnili też sobie orlicy E1 (na zdjęciu). Podopieczni Pawła Kwiatkowskiego pokonali na wyjeździe Siemianowiczankę 7:2 i mają 4 punkty przewagi nad GKS-em Katowice, któremu został co prawda do rozegrania jeszcze jeden mecz, ale strat już nie odrobi. Już wcześniej Rozwój zagwarantował sobie awans. Naszym juniorom młodszym i orlikom gratulujemy!

Szanse na triumf w VII lidze zachowała też druga drużyna orlików Rozwoju E1. W swym ostatnim spotkaniu wygrała na wyjeździe z Pogonią Ruda Śląska 12:2 i skończyła tym samym sezon. Jest na 1. miejscu, wciąż może jednak zostać wyprzedzona przez Pogoń II Imielin bądź Stadion Śląski II Chorzów. Te ekipy czeka jeszcze bezpośredni mecz. Nas urządzi w nim remis. Awans do VI ligi wywalczy tylko jedna drużyna. Niezależnie, czy będzie nią Rozwój, czy imielinianie bądź chorzowianie, naszym orlikom i tak należą się brawa za udaną jesień.

Niezwykle emocjonująca jest końcówka sezonu w III lidze wojewódzkiej młodzików D2. Gdy przed tygodniem w meczu na szczycie Rozwój poniósł porażkę z Zagłębiem Sosnowiec wydawało się, że losy 1. miejsca są rozstrzygnięte, bo wcześniej zarówno my, jak i sosnowiczanie, straciliśmy punkty tylko raz – remisując ze sobą w I rundzie. W tej kolejce solidarnie zgubiliśmy jednak punkty. Zagłębie uległo GKS-owi Katowice, zaś podopieczni Pawła Rosy zremisowali na wyjeździe z Akademią 2012 Jaworzno 2:2. Na kolejkę przed końcem nasi młodzicy tracą do Zagłębia 2 „oczka”. Rywale zagrają z jaworznianami, my – ze Spartą Katowice. Awans do I ligi uzyska tylko najlepszy zespół, 2. miejsce da promocję do II ligi.

Sezon zakończyli trampkarze. O CLJ U-15 piszemy osobno. Rezerwy w II lidze C1 zajęły przedostatnie miejsce, na „do widzenia” zostały rozstrzelane w Gliwicach, zaś w II lidze C2 ulegliśmy Zielonym Żarki, ale niezależnie od tego finiszowaliśmy na solidnej 3. pozycji. Już wcześniej skończyły się zmagania młodzików D1 (2. miejsce w II lidze) i orlików E2 (3. miejsce po rundzie jesiennej, wiosną rewanże).

O meczach w I lidze juniorów starszych A1 oraz w Centralnych Ligach Juniorów U-17 i U-15 informowaliśmy w osobnych newsach. Przed nami tej jesieni jeszcze tylko trzy spotkania o ligowe punkty z udziałem zespołów Akademii Piłkarskiej Rozwoju – juniorów starszych A1, młodzików D2 oraz juniorów młodszych B1. Będziemy to oczywiście opisywać na bieżąco na rozwoj.info.pl, wkrótce podsumujemy też bardziej szczegółowo rundę w wykonaniu każdej z drużyn Akademii Piłkarskiej.

B1 III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – UKS Szopienice 6:1 (1:0)
Bramki: Haładyń 43, Jarosz 64, Molczyk 65, 78, Krawczyk 73, Roj 86 – Banaś 75.
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

C1 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Piast Gliwice – Rozwój II Katowice 12:0 (8:0)
Bramki: Sobek, Orlikowski 2, Jędrzejewski, Przydatek, Zgodziński, Żak 2, Ciepliński, Niedziela 3.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Zieloni Żarki 2:4
Bramki:
Trenerzy Krzysztof SOCH i Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
UKS Akademia Jaworzno – Rozwój Katowice 2:2 (2:2)
Bramki: Truchan 20, Dahm 45 – Gargula 21, Kurtok 28.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

E1 IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Siemianowiczanka – Rozwój Katowice 2:7
Bramki: Wojarski 3, Konowol 2, Myszkowski 2.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

E1 VII LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Pogoń Ruda Śląska – Rozwój II Katowice 2:12 (2:9)
Bramki: Bylica, Opeldus – Stolorz 5, Szczygielski 4, Pawlik, Boryczka, Zoń.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

foto
: Wiktoria Michalska