AP Rozwoju: komplet zwycięstw w środku tygodnia


 

Nawet punktu nie straciły te drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice, które rozgrywały swe ligowe mecze we wtorek i środę.

We wtorek wielkich i typowych dla tych rozgrywek emocji dostarczyły spotkania z udziałem naszych orlików. Najmłodsi rywalizujący o punkty adepci Akademii Piłkarskiej Rozwoju stoczyli zacięte boje. Drużyna z IV ligi okręgowej rzutem na taśmę, w doliczonym czasie gry zapewniła sobie zwycięstwo z Siemianowiczanką. W tabeli są na 3. miejscu ze świetnym bilansem 6 zwycięstw i 1 porażki. Dokładnie taki sam mają wyprzedzający Rozwój drużyny Stadionu Śląskiego Chorzów i GKS-u Katowice.

Z kolei zespół z VII ligi prowadził w derbach miasta z trzecią ekipą GieKSy już 3:0, ale przeciwnicy nie poddali się, zdobyli dwie bramki i emocji nie brakowało do końca. Rozwój dowiózł prowadzenie, ma 6 zwycięstw i 1 remis, przewodząc tabeli nad drugimi zespołami Pogoni Imielin oraz Stadionu Śląskiego.

W środę ten zwycięski trend podtrzymali młodzicy z II ligi D1. Podopieczni trenerów Socha i Gancarczyka pokonali Skrę Częstochowa skromnie 1:0 po golu Mateusza Holeczka. Do przerwy był bezbramkowy remis, Rozwój miał jeszcze karnego. Ostatecznie zaksięgował 3 punkty, po 4 meczach ma ich 9 i jest na podium ligi młodzików – za GKS-em oraz Górnikiem.

II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW D1
Rozwój Katowice – Skra Częstochowa 1:0 (0:0)
Bramka: Holeczek.
Trenerzy Seweryn GANCARCZYK i Krzysztof SOCH.
Więcej TUTAJ.

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW E1
Rozwój Katowice – Siemianowiczanka 5:4 (4:2)
Bramki: Dąbrowski 2, 60+3, Konowol 4, Bibel 19, Stolorz 29 – Janik 1, 39, Golly 18, Kordaczka 44.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

VII LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW E1
GKS III Katowice – Rozwój II Katowice 2:3 (0:1)
Bramki: Burek 43, Połomski 44 – Lewandowski 15, Szczygielski 40, Ryborz 41.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

foto: Wiktoria Michalska