AP Rozwoju: we Wrocławiu o podium, na „Kolejarzu” o awans [ROZKŁAD JAZDY]


Przed nami przedostatni tegoroczny weekend, w którym o ligowe punkty walczyć będą zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

W ten weekend czekają nas ostatnie kolejki sezonu w kilku kategoriach. Przede wszystkim: w Centralnej Lidze Juniorów. Jesteśmy już od kilku tygodni pewni utrzymania zarówno w U-17, jak i U-15, co w poprzednich meczach otwarło drogę do debiutu i łapania cennego doświadczenia w starciu ze starszymi rywalami zawodnikom z niższych roczników. Ostatki w CLJ zaliczymy na wyjeździe. Drużyna U-17 zajmuje 5. miejsce, mając 17 punktów, czyli tyle, co sklasyfikowany oczko niżej Ruch Chorzów. „Niebiescy” zmierzą się u siebie z 3. Śląskiem Wrocław, zaś podopieczni Kamila Pągowskiego i Rafała Bosowskiego pojadą do Opola na konfrontację z zamykającą stawkę (5 pkt) Odrą. To wszystko odbywać się będzie w cieniu finału, za jaki uchodzić musi starcie lidera z wiceliderem, czyli Górnika Zabrze (26 pkt) z Zagłębiem Lubin (29 pkt).

W CLJ U-15 podopieczni Grzegorza Witka śrubują świetną serię. Choć pierwszy punkt zdobyli dopiero w 5. kolejce, to od tamtej pory aż 6 razy wygrali, mają 19 punktów i są na 5. miejscu. Strata do ekip z Wrocławia, Śląska i FC Academy, wynosi tylko punkt. W sobotnie południe Rozwój zagra na wyjeździe właśnie ze Śląskiem, zaś FC Academy w roli gościa zmierzy się z triumfatorem rozgrywek, Zagłębiem Lubin. Mamy zatem spore szanse finiszować na podium, ale nie wynik jest tu najważniejszy i z takiego założenia wychodzi też trener Witek, który zapewne znów da okazję występu zawodnikom nawet z 2008 rocznika.

Gdzie poza tym czekają nas ostatki? U orlików starszych E1 (E2 zakończyli już rundę jesienną – na 3. miejscu, rewanże wiosną). W IV lidze jesteśmy już pewni awansu, zaś w VII lidze rywalizujemy o niego z Pogonią II Imielin. Chcąc wygrać ligę podopieczni Igora Pachy muszą wywieźć pełną pulę z Rudy Śląskiej i liczyć, że 29 listopada imielinianie potkną się ze Stadionem Śląskim II Chorzów. Kończy się też II liga trampkarzy C2, tam zajmujemy 3. miejsce i ani nie awansujemy, ani nie spadniemy, oraz II liga C1 (spadają z niej rezerwy).

Możliwe, że w sobotni wieczór na „Kolejarzu” będziemy cieszyć się z awansu. Szansę na niego mają juniorzy młodsi B1, którzy przewodzą tabeli III ligi z dużą przewagą i do kropki nad „i” wystarczy im remis z UKS-em Szopienice.

Bardzo ważny mecz, a w zasadzie końcówka rundy, czeka nas w I lidze juniorów starszych A1. Plasujemy się tuż nad strefą spadkową w rozgrywkach, w których nie mamy drużyny jako takiej, a skład montujemy z IV-ligowców oraz juniorów młodszych, kadry CLJ U-17. Mamy 1 punkt przewagi i 2 mecze rozegrane więcej od otwierającego strefę spadkową Ruchu Radzionków (nasz bilans to 3-3-9). Sytuacja jest trudna, ale przed nami spotkania z ekipami zamykającymi stawkę. W tę sobotę – wyjazdowe z MKS-em Zaborze (3 pkt), a za tydzień na „Kolejarzu” – Odrą Centrum Wodzisław (8 pkt). Musimy w nich mierzyć w pełną pulę, która znacznie poprawiłaby nasze położenie przed rundą wiosenną.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Odra Opole – Rozwój Katowice
sobota, 14 listopada, godz. 11:00, Opole, ul. Rutkiewicz

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
Śląsk Wrocław – Rozwój Katowice
sobota, 14 listopada, godz. 12:00, Wrocław, ul. Sztabowa 101

A1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH
MKS Zaborze – Rozwój Katowice
sobota, 14 listopada, godz. 11:00, Zabrze, ul. Wyciska 5

B1 III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – UKS Szopienice
sobota, 14 listopada, godz. 17:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

C1 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Piast Gliwice – Rozwój II Katowice
sobota, 14 listopada, godz. 10:00, Gliwice, ul. Hotelowa 12

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Zieloni Żarki
niedziela, 15 listopada, godz. 11:00, Katowice-Kostuchna, ul. Boya-Żeleńskiego 96C

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
UKS Akademia Jaworzno – Rozwój Katowice
sobota, 14 listopada, godz. 9:00, Jaworzno, ul. Wygodna 72

E1 IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Siemianowiczanka – Rozwój Katowice
niedziela, 15 listopada, godz. 15:15, Siemianowice, Park Pszczelnik

E1 VII LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Pogoń Ruda Śląska – Rozwój II Katowice
niedziela, 15 listopada, godz. 15:00, Ruda Śląska, ul. Czarnoleśna 12

F2 TURNIEJ ŻAKÓW 2013
niedziela, 15 listopada, godz. 11:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator