AP Rozwoju: weekendowe szesnastki


Runda jesienna w Akademii Piłkarskiej Rozwoju chyli się ku końcowi. Sytuacja w wielu ligach jest już klarowna. Sprawdźcie, jak w miniony weekend radziły sobie nasze zespoły i czy wyniki przybliżyły część z nich do awansu.

Dosłownie o włos od awansu do II ligi wojewódzkiej są nasi juniorzy młodsi w kategorii B1. W niedzielny wieczór podopieczni Kamila Pągowskiego odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo – tym razem 8:1 z Gwiazdą Ruda Śląska. Jedyny remis Rozwój zanotował w tych rozgrywkach z CKS-em Czeladź, poza tym wyłącznie wygrywał i na dwie kolejki przed końcem ma 6 punktów więcej od UKS-u Szopienice. Awans wywalczy jeden zespół, przed nami jeszcze bezpośredni mecz w najbliższy weekend na „Kolejarzu” (w I rundzie w Szopienicach było 3:2). Poza tym, juniorów młodszych czeka jeszcze wyjazdowe starcie z Czarnymi Sosnowiec. By zapewnić sobie 1. miejsce wystarczy w tych dwóch kolejkach raz nie przegrać.

Swój mecz sezonu rozgrywali w miniony weekend młodzicy z III ligi D2. Niestety, ponieśli pierwszą jesienią porażkę – 0:2 na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec – i to rywale na dwie kolejki przed końcem otwierają tabelę, z 3-punktowym zapasem nad Rozwojem. Awans do I ligi wywalczy tylko jeden zespół, zaś miejsca 2-3, poniżej których podopieczni Pawła Rosy już nie spadną, dadzą wiosną prawo startu w jednej z dwóch grup II ligi. W całym sezonie młodzicy Rozwoju stracili punkty tylko z Zagłębiem (u siebie był remis), poza tym odnosząc 10 zwycięstw.

Weekend stał też pod znakiem… szesnastki. Tyle goli padło w dwóch spotkaniach: rezerw trampkarzy z II ligi C1 oraz drugiej drużyny orlików w VII lidze E1. Lepiej wyszli na tym orlicy, wygrywając z GKS-em III Katowice 15:1. Podopieczni Igora Pachy otwierają tabelę, mając punkt, ale też mecz więcej od Pogoni II Imielin. Zwycięzca rozgrywek awansuje do VI ligi. Został nam jeszcze jesienią wyjazdowy mecz z Pogonią Ruda Śląska.

A wracając do szesnastki… Aż 0:16 przegrały z Pogonią Imielin nasze trampkarskie rezerwy. Mając Centralną Ligę Juniorów U-15, do II ligi trampkarzy zgłosiliśny się tylko po to, by jak największa liczba zawodników mogła regularnie łapać ligowe minuty. Wiosną będzie nam przysługiwać prawo startu w III lidze, a w tej rundzie do zaliczenia są jeszcze wyjazdy na Skrę Częstochowa i Piasta Gliwice.

Była szesnastka, a siedemnastka stała się udziałem orlików Akademii Piłkarskiej Rozwoju z IV ligi E1, którzy pokonali rywali z Bielszowic 15:2. Na kolejkę przed końcem zespół Pawła Kwiatkowskiego ma  punkt i 1 mecz więcej od GKS-u Katowice i otwiera tabelę. Jesteśmy już pewni prawa gry wiosną w najwyższej lidze orlików, co gwarantują cztery najwyższe lokaty.

Jesienne granie nieuchronnie chyli się ku końcowi. Dobiegła już końca rywalizacja w kategorii D1. Młodzicy Rozwoju zajęli 2. miejsce, za silną ekipą Górnika Zabrze, zgromadziwszy 21 punktów w 10 meczach. Podopieczni Krzysztofa Socha wiosną nadal występować będą w II lidze. O punkty nie rywalizują tez już orlicy młodsi E2. Zespół Karola Kurzaczka zajął 3. miejsce, za GKS-em Katowice i Jednością Siemianowice. Przed nami wiosenna runda rewanżowa.

Przed nami dwie ostatnie kolejki w: I lidze juniorów starszych A1, III lidze juniorów młodszych B1, II lidze trampkarzy C1 oraz III lidze młodzików D2. Jedna kolejka została do rozegrania: w Centralnych Ligach Juniorów U-17 i U-15 (mamy już od dłuższego czasu zapewnione utrzymanie w obu), II lidze trampkarzy C2 (3. miejsce bez szans na awans), IV lidze orlików E1 oraz VII lidze orlików E1.

O weekendowych meczach w I lidze juniorów starszych A1, a także w Centralnych Ligach Juniorów U-17 i U-15, informowaliśmy w osobnych newsach.

B1 III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – Gwiazda Ruda Śląska 8:1
Bramki dla Rozwoju: Rosół 2, Molczyk 2, Bałos, Jarosz, Buchczik, Przybyła.
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

C1 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój II Katowice – Pogoń Imielin 0:16
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 2:0
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

E1 IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Rozwój Katowice – Jastrząb Bielszowice 15:2 (12:2)
Bramki: Dąbrowski 3, Stolorz 3, Myszkowski 3, Dyl 2, Orłowicz 2, Wojarski, Skworc (s) – Pluta, Guśtak.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

E1 VII LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Rozwój II Katowice – GKS III Katowice 15:1
Bramki:
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

W ŚRODKU TYGODNIA:
C1 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Skra Częstochowa – Rozwój II Katowice
środa, 11 listopada, godz. 10:00, Częstochowa, ul. Powstańców 34

foto: Wiktoria Michalska