Bartosz Baranowicz powołany do Akademii Młodych Orłów


bartek_baranowicz

Kolejny zawodnik Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice został zaproszony na pierwszy turnus AMO.

Bartosza Baranowicza powołano na Zimową Akademię Młodych Orłów dla rocznika 2003, która odbędzie się w dniach 4-10 lutego w Bydgoszczy. To drugi zawodnik Akademii Piłkarskiej Rozwoju, wypatrzony przez AMO. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zaproszeniu dla Nikodema Zielonki, dla rok młodszego rocznika.

14-letni Baranowicz na co dzień występuje w drużynie Akademii Piłkarskiej Rozwoju 2003 u trenerów Sławomira Mogilana i Rafała Bosowskiego. Rywalizuje w rozgrywkach juniorów młodszych. Prócz zawodnika naszego klubu, na AMO powołano jeszcze tylko dwóch innych przedstawicieli województwa śląskiego – Patryka Gogoła z KS Żory i Oliwiera Kucharczyka z Rakowa Częstochowa.

Akademia Młodych Orłów to bezpłatne treningi piłkarskie. Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielone dwóch trenerów. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w sprzęt sportowy firmy NIKE, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze. AMO to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez PZPN, wojewódzkie związki piłki nożnej i miasta wraz ze sponsorem głównym – firmą Biedronka.

foto: Szymon Kępczyński