Bartosz Golik: To będzie procentować


Bramkarz i kapitan Rozwoju podsumował piątkowe spotkanie z Podlesianką Katowice, zakończone wygraną sąsiadów 3:2 po golu w doliczonym czasie gry.

„Niestety, przegraliśmy na Podlesiu. Było blisko, by zdobyć przynajmniej jeden cenny punkt. Takie okoliczności uczą przede wszystkim młodych chłopaków, że właśnie taka jest piłka. Ewidentnie zabrakło nam doświadczenia. Może gdybyśmy byli w innym położeniu, gdybyśmy walczyli w tym meczu o utrzymanie – to w końcówce bardziej byśmy się zamknęli i starali się chronić ten remis, ten punkt. Ale my byliśmy otwarci, atakowaliśmy. Miałem wrażenie, że druga połowa była bardzo dobra w wykonaniu obu drużyn. Cios za cios, fajne widowisko, prawdziwe derby i bardzo cenne doświadczenie dla naszych młodych zawodników. Do gry wchodzą coraz młodsze roczniki, w Rozwoju następuje zmiana pokoleniowa. Kto chodzi na nasze mecze, ten widzi, że ci chłopcy mają umiejętności i z każdego takiego spotkania, nawet przegranego w końcówce, wyciągną coś wartościowego. To tylko zaprocentuje. Wierzę, że z każdym treningiem, każdym meczem, będą grali lepiej, pewniej. Najlepszy czas przed nimi, powolutku będą do tego dążyć, a my jako starsi zawodnicy będziemy im w tym pomagać”.