Bartosz Rutkowski wypożyczony do Rozwoju Katowice


bartek_rutkowski

21-letni boczny pomocnik GKS-u Tychy do 30 czerwca będzie bronić barw naszego klubu.

– Przekonał nas tym, że ma wysokie umiejętności techniczne. Jest szybki, przebojowy, choć chcemy, by jeszcze poprawił swoją grę w defensywie i na tym się skupimy. Mam nadzieję, że będzie to zawodnik mocno rywalizujący o miano podstawowego młodzieżowca. Zależało nam, by mieć jak największe pole manewru. Widzę go na prawej pomocy – mówi trener Rozwoju Tadeusz Krawiec.

Rutkowski pochodzi z Tychów. Występował w tamtejszych klubach: Chrzcicielu, APN GKS i GKS-ie. W pierwszej lidze zadebiutował jako 18-latek – w sezonie 2014/15, kiedy zaliczył cztery występy na tym szczeblu. Po spadku zagrał 13 meczów w drugiej lidze, a minioną jesień zakończył z dorobkiem dwóch meczów w pierwszym zespole tyszan: po jednym w pierwszej lidze i Pucharze Polski.

W Rozwoju Katowice pojawił się podczas zgrupowania w Kluczborku. W sparingu z MKS-em strzelił gola, potem zagrał jeszcze z Sołą Oświęcim, Sandecją Nowy Sącz, Gwarkiem Ornontowice i BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Umowa wypożyczenia 21-latka obowiązywać będzie do końca sezonu. To ostatnie wzmocnienie naszej drużyny przed inauguracją wiosny w drugiej lidze. Już w tę sobotę, 4 marca, na Zgody zawita Siarka Tarnobrzeg.

foto: Szymon Kępczyński