Błękitni – Rozwój 0:2. Wyjazd znaczy zwycięstwo!


kozlowski bytovia mc news

Nasz zespół odniósł drugą z rzędu wygraną w roli gości, po golach Filipa Kozłowskiego i Grzegorza Fonfary wywożąc arcyważne trzy punkty ze Stargardu!

We wstępie wspomnieliśmy nazwiska zdobywców bramek, ale tak naprawdę tę pozytywną wyliczankę zacząć należy od Bartosza Solińskiego. Bramkarz, który zagrał po raz pierwszy (!) w tym sezonie, wskoczył do składu w miejsce Bartosza Gocyka. Trenerowi Tadeuszowi Krawcowi za zaufanie odwdzięczył się w najlepszy z możliwych sposobów. Dosłownie kilkanaście sekund przed przerwą obronił uderzenie Bartosza Flisa z rzutu karnego! Został podyktowany za zagranie ręką Sebastiana Murawskiego. Bramka do szatni mogłaby podciąć skrzydła, ale zamiast tego„Solin” dał drużynie impuls.

Na samym początku drugiej połowy prowadzenie zapewnił Rozwojowi Filip Kozłowski, czyli inny gracz, na którego postawił nasz sztab szkoleniowy w wyjściowej jedenastce pierwszy raz tej wiosny. „Fifi” trafił do siatki głową po rzucie wolnym Bartosza Sobotki i był to dla niego premierowy gol po powrocie do naszego klubu.

Jak wykonywać rzuty karne, pokazał Bartoszowi Flisowi nasz kapitan, czyli Grzegorz Fonfara. Doświadczony pomocnik w 72. minucie przymierzył z 11 metrów pod poprzeczkę -„wapno” wywalczył Grzegorz Marszalik – i stało się praktycznie jasne, że Rozwój drugiej tej wiosny wyjazdowej wygranej – wcześniej zwyciężył w Radomiu – nie wypuści już z rąk. Błękitni przegrali u siebie dopiero drugi raz w tym sezonie (jesienią ulegli liderowi z Opola). Nasz zespół po tej wygranej bardzo zbliżył się do zespołów znad strefy spadkowej.

W dwóch tegorocznych meczach w roli gości zgarnęliśmy 6 punktów, w trzech domowych – raptem dwa. Pora odczarować więc Zgody 28! Najbliższa okazja – za tydzień z Olimpią Zambrów. Zapraszamy na trybuny.

Protokół meczowy
24. kolejka drugiej ligi
sobota, 1 kwietnia, godz. 15:00, stadion w Stargardzie przy ul. Ceglanej

Błękitni Stargard – Rozwój Katowice 0:2 (0:0)
0:1 – Kozłowski, 47 min (głową, asysta Sobotka)
0:2 – Fonfara, 72 min (karny)

Sędziował Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Błękitni Stargard: Wróbel – Szymusik, Baranowski, Liśkiewicz, Gutowski – Wojtasiak (89. Orłowski), Skórecki – Więcek (63. Czapłygin), Brzęczek (63. Inczewski), Fadecki – Flis (75. Magnuski)
Trener Krzysztof KAPUŚCIŃSKI.

Rozwój Katowice: Soliński – Mielnik, Czekaj, Murawski, Sobotka (68. Kowalski) – Fonfara, Płonka (64. Jaroszek) – Rutkowski (63. Trąbka), Kozłowski (60. Przezak), Marszalik – Kowalczyk.
Trener Tadeusz KRAWIEC.

Żółte kartki: Liśkiewicz, Inczewski – Czekaj, Murawski, Mielnik, Marszalik.

foto: MC