Cel – ekstraklasa! Bartosz Marchewka wypożyczony do Górnika


bartek_marchewka_kluczbork_tbla

Nasz młody napastnik w przyszłym sezonie walczyć będzie o ligowe punkty na boiskach ekstraklasy w barwach drużyny z Zabrza.

Bartosz Marchewka zostanie wypożyczony do Górnika Zabrze na rok z opcją pierwokupu. Wszystkie warunki wypożyczenia są już uzgodnione między klubami, a do podpisania dokumentów dojdzie w poniedziałek, po przejściu pomyślnie przez zawodnika testów medycznych.

„Marchewa” kroczy więc ścieżką utartą w przeszłości przez innych wychowanków Rozwoju – Arkadiusza Milika, Wojciecha Króla czy Konrada Nowaka (do dziś występującego w Zabrzu), którzy trafiali ze Zgody 28 na Roosevelta 81. Przypomnijmy, że w listopadzie ub. roku Rozwój i Górnik oficjalnie poinformowały o powrocie do bardziej zawężonej współpracy.

Urodzony w 2001 roku napastnik w drugiej lidze zadebiutował już jesienią 2016 roku, w wieku ledwie 15 lat. W seniorskiej drużynie Rozwoju rozegrał dotąd 35 meczów i strzelił 3 gole. Wszystkie trzy – w minionym sezonie. Teraz będzie walczył o miejsce w drużynie z Lotto Ekstraklasy, którą już niebawem czekają występy w eliminacjach Ligi Europy.

Bartek Marchewka to druga „dziewiątka”, która tego lata opuszcza nasz klub i trafia do wyższej ligi. Wcześniej do beniaminka zaplecza elity, GKS-u 1962 Jastrzębie, przeniósł się Adam Żak.

Powodzenia!

foto: Tomasz Błaszczyk