Chełmianka – Rozwój 1:0. Młodzież zebrała pucharowe doświadczenie


choragiewka-stadion-mc-news

Nasz zespół grając w bardzo młodym składzie uległ w Chełmie beniaminkowi trzeciej ligi i to rywale zagrają za tydzień w rundzie wstępnej Pucharu Polski z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec.

Młodzież Rozwoju poległa i odpadła z Pucharu Polski, ale wstydu z pewnością naszemu klubowi nie przyniosła. Młodzież… To zresztą mocno powiedziane, skoro na boisku pojawili się 16-latkowie Kamiński, Zielonka, Marchewka i Lazar, 17-latkowie Waśkiewicz, Kaletka i Dudek, 18-letni Olszewski, 19-latkowie Golik, Smyla, Żemła czy 20-letni Barwiński, a w gronie tym niemalże za weteranów ligowych boisk uchodzić mogli urodzeni w 1994 roku Bartosz Jaroszek i Adam Żak. Średnia składu wyniosła niewiele ponad 17 lat!

Mimo to, nasza drużyna doznała jednobramkowej porażki, sama przeprowadzając kilka ciekawych akcji i zdobywając cenne doświadczenie. Ważne też, że obyło się bez poważniejszych kontuzji, choć najedliśmy się trochę strachu, gdy po niespełna kwadransie karetką do szpitala odwieziony został Dominik Dudek. Tam na szczęście zdiagnozowano tylko stłuczenie.

Protokół meczowy
runda wstępna Pucharu Polski
sobota, 15 lipca, godz. 17:00, Chełm

Chełmianka – Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 – Banaszak, 13 min

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, J. Niewęgłowski, Maliszewski, Kwiatkowski, Kotowicz (63. Niewęgłowski), Kobiałka (67. Jabkowski), Uliczny, Banaszak, Prytuliak (75. Koszel), Kompanicki.

Rozwój Katowice: Golik – Smyla (60. Żemła), Dudek (13. Zielonka), Jaroszek, Kaletka – Olszewski, Lazar, Kamiński, Barwiński (53. Waśkiewicz), Żak – Marchewka.

Żółte kartki: Jaroszek, Smyla, Lazar.

foto: MC