CLJ U-15: 0:2 z Zagłębiem Lubin. A była szansa…


Trampkarze Rozwoju Katowice po zaciętym meczu ulegli silnemu Zagłębiu Lubin w 3. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15. W środę podopieczni Grzegorza Witka zmierzą się na wyjeździe w zaległym spotkaniu z FC Wrocław Academy.

Choć dla trampkarzy Rozwoju nie był to łatwy czas, bo z powodu „zbiorowej” kwarantanny nie mogli zagrać w poprzedniej kolejce z FC Wrocław Academy, a do treningów wrócili dopiero w poniedziałek, to mocno postawili się znacznie wyżej notowanemu Zagłębiu. Jak mocnemu? Wspomnijmy tylko, że jesienią na „Kolejarzu” lubinianie zdemolowali nas 7:0…

Tej niedzieli mieliśmy szansę na rewanż. Nasi chłopcy grali odważnie i szukali swych szans. Przy stanie 0:0 „setkę” miał Mateusz Rzeszowski, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście objęli prowadzenie z bardzo kontrowersyjnego rzutu karnego, podyktowanego przez panią sędzinę za rękę Teodora Madaja. – Nie daje się takich karnych. Teoś wykonał wślizg, został na ziemi, uciekał ręką i absolutnie nie chciał zagarnąć nią piłki – wzdychał Grzegorz Witek, trener Rozwoju.

W drugiej połowie nasza drużyna miała okazje na wyrównanie, ostatni kwadrans grała w liczebnej przewadze, gdy jeden z przeciwników ujrzał drugą żółtą kartkę. Zamiast bramki na remis, zostaliśmy jednak skontrowani i skończyło się 0:2. A wcale nie musiało, choć przed pierwszym gwizdkiem trudno było sobie wyobrazić taki scenariusz, w myśl którego będziemy mieli sporą szansę na urwanie mocnemu Zagłębiu punktów.

Gdybyśmy mieli Szymona Jarka, który dopiero w końcówce tygodnia wszedł do treningu, to też mogłoby być inaczej – przyznawał trener Witek. – Zagraliśmy bardzo fajny mecz. Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Byliśmy jednak nieskuteczni. Zabrakło nam wykończenia stworzonych sytuacji.

W środę trampkarze Rozwoju zagrają zaległy wyjazdowy mecz z FC Wrocław Academy. – Jesteśmy po dwóch porażkach, dlatego musimy jechać tam z myślą poszukania pierwszych w sezonie punktów – podkreślał Grzegorz Witek.

Protokół meczowy
3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15
niedziela, 21 marca, godz. 16:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda

Rozwój Katowice – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Rozwój Katowice: Białek – Biłka, Madaj, Baranowicz, Marquardt – Hornik, Rogowski, Drzewiecki, Synowiec, Szablicki, Rzeszowski. Grali także: Zdebel, Semik, Buba, Musioł.
Trener Grzegorz WITEK.

foto
: administrator