CLJ U-15: trzy punkty w Legnicy!


Drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 odniosła drużyna Rozwoju Katowice, pokonując na wyjeździe legnicką Miedź 3:2.

To duży sukces naszych chłopaków, bo wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem, zajmującym dotąd w tabeli 3. miejsce, jedynie za plecami Zagłębia Lubin i Rakowa Częstochowa. Nasz zespół poszedł za ciosem. Przed tygodniem pokonał Odrę Opole, teraz Miedź, przybliżając się bardzo mocno do utrzymania.

Bramki dla podopiecznych trenerów Witka i Bosowskiego zdobyli w sobotę Olaf Baranowicz oraz dwie Jakub Drzewiecki. Mecz był bardzo emocjonujący, 3-krotnie wychodziliśmy na prowadzenie. W 2. minucie trafił Drzewiecki, Miedź wyrównała po dwóch kwadransach z rzutu karnego. Tuż po przerwie karnego mieliśmy my. Wywalczył go Szymon Jarek, wykorzystał Baranowicz. Gospodarze odpowiedzieli w 73. minucie, ale ostatnie słowo, na 3 minuty przed końcem, należało do „Drzewa” i Rozwoju.

To powoduje, że nad otwierającą strefę spadkową Odrą mamy już 6 punktów przewagi. Z kolei do plasującego się na najniższym stopniu podium FC Wrocław Academy tracimy 4 „oczka”. Można nadrobić ten dystans za tydzień w bezpośrednim starciu z wrocławianami na „Kolejarzu”.

Więcej o CLJ U-15 – TUTAJ.

Protokół meczowy
11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15
sobota, 24 października, godz. 14:30, Legnica, ul. Hetmańska 2

Miedź Legnica – Rozwój Katowice 2:3 (1:1)
0:1 – Drzewiecki, 2 min, 1:1 – 30 min (karny), 1:2 – Baranowicz, 42 min (karny), 2:2 – 73, 2:3 – Drzewiecki, 77 min.

Rozwój Katowice: Białek – Semik, Madaj, Marquardt, Rogowski, Baranowicz, Synowiec (75. Świerczyński), Zdebel (41. Jarek), Drzewiecki Szablicki (60. Rasała).
Trener Grzegorz WITEK.

foto: TB