CLJ U-17: nie dali się liderowi!


Po emocjonującym i szalonym meczu Rozwój remisuje z liderem Centralnej Ligi Juniorów U-17, Górnikiem Zabrze, 3:3. Zabrzanie prowadzili już 2:0 i 3:1, ale nasza drużyna walczyła do końca i w doliczonym czasie gry została za swój charakter nagrodzona.

Gola na wagę remisu strzelił w 94. minucie Oliwier Kwiatkowski. Juniorom Rozwoju należą się wielkie brawa. Już drugi raz w tym sezonie urwali punkty przewodzącemu tabeli Górnikowi. W Zabrzu zwyciężyli 2:1 (bramka również w doliczonym czasie gry), tym razem skończyło się 3:3. Zabrzanie nie wygrali raptem 3 z 11 meczów. W tym obu z Rozwojem!

– Pierwszą połowę trochę przespaliśmy. Wyszliśmy jakby wystraszeni, zbyt wiele było nerwowości, niedokładności. W przerwie w szatni powiedzieliśmy sobie, że nie ma już nic do stracenia. Przeszliśmy na bardzo ofensywne ustawienie, kontaktowa bramka po rzucie rożnym dodała nam trochę wiary, ale Górnik szybko odpowiedział. Wtedy otwarliśmy się i zdołaliśmy dogonić wynik. Graliśmy młodym składem, dziewięciu chłopaków było z młodszego rocznika, a nie dali się liderowi. To bardzo cieszy i na pewno da im kopa – podsumował trener Kamil Pągowski.

Mamy na koncie 14 punktów, przewaga nad Gwarkiem Zabrze wynosi już 8 „oczek”, zatem cel, jakim było utrzymanie w CLJ U-17, na trzy kolejki przed końcem sezonu jest już na 99% zrealizowany. Teraz przed Rozwojem wyjazdowy mecz z Gwarkiem, domowy z Ruchem Chorzów i wieńcząca drugą rundę wyprawa do Opola. Więcej o CLJ U-17 TUTAJ.

Protokół meczowy
11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
niedziela, 25 października, godz. 13:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Górnik Zabrze 3:3 (0:2)
Bramki: Myśliwczyk (na 1:2), Holeczek (na 2:3), Kwiatkowski (na 3:3)

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Moczkowski, Filipiak, Zieliński, Machalski, Parysz, Kwiatkowski, Cieślar, K. Adamiec, Myśliwczyk, Holeczek oraz Jarek, Bielec, Roj.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.

foto: TB