CLJ U-17: remis ze Śląskiem i niedosyt


Juniorzy młodsi Rozwoju Katowice zremisowali na „Kolejarzu” 1:1 ze Śląskiem Wrocław w ramach 3. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Po dwóch wyjazdowych porażkach, w Częstochowie i Zabrzu, Rozwój zaksięgował pierwszy punkt w wiosennym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-17. Premierowy domowy występ kończymy z remisem, niedosytem, ale też świadomością, że równie dobrze spotkanie to mogli na swoją korzyść rozstrzygnąć rywale. Choć przeważaliśmy, to na przerwę schodziliśmy przy wyniku 0:1, a w drugiej połowie wrocławianie mieli świetną szansę na podwyższenie prowadzenia. Uratował nas Jan Adamiec, który zanotował tego dnia kilka ważnych interwencji. Do wyrównania doprowadziliśmy wskutek dośrodkowania Michała Flaka i „główki” Oliwiera Kwiatkowskiego.

W CLJ U-17 czeka nas trudna walka o utrzymanie. Jak zacięta to liga, pokazuje fakt, że połowa z ośmiu zespołów pozostaje po trzech kolejkach bez wygranej. Prócz Rozwoju, to jeszcze Śląsk (3 remisy), Lechia Zielona Góra i Ruch Chorzów, z którym zmierzymy się za tydzień na wyjeździe. Więcej o rozgrywkach – TUTAJ.

Protokół meczowy
3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
niedziela, 21 marca, godz. 14:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
0:1 – 26 min, 1:1 – Kwiatkowski, 62 min (asysta Flak)

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Ziarkowski, Skroch, Flak, Filipiak, Bielec, Jastrzembski, Kwiatkowski, Cieślar, Parysz, Holeczek.
Ławka: Figura, K. Adamiec, Ciuchta, Jarosz,
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator