CLJ U-17: Rozwój górą w starciu z Zagłębiem Lubin!


Takimi wynikami trzeba się chwalić! W 3. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 drużyna Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice pokonała na „Kolejarzu” lubińskie Zagłębie.

Taki rezultat robi wrażenie – lubinianie po dwóch kolejkach mieli na koncie komplet punktów i aż 8 zdobytych bramek, podczas gdy Rozwój przegrał w rozmiarze 1:3 oba zacięte mecze – ze Śląskiem Wrocław i Rakowem Częstochowa. Teraz nasza młodzież sięgnęła po pierwsze punkty w sezonie CLJ U-17.

– Pierwszą połowę trochę przespaliśmy, daliśmy przeciwnikowi się wyszaleć, chłopcy jakby nie wierzyli w swoje możliwości. Bo to Zagłębie Lubin, najlepsza szkółka w Polsce… W przerwie porozmawialiśmy w szatni, powiedzieliśmy sobie, że to też ludzie. Pomogło, bo na drugą połowę wyszli bardzo agresywnie – relacjonuje Kamil Pągowski, trener Rozwoju.

Efektem tego dobrego wejścia w drugą połowę były dwie bramki. Pierwsza padła po tym, jak Draga uruchomił Jastrzembskiego, ten wjechał w pole karne i wyłożył piłkę Paryszowi, który ulokował ją w siatce. Na 2:0 Rozwój podwyższył po odbiorze i prostopadłym zagraniu Cieślara do Kwiatkowskiego, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

– Przeciwnik kontaktową bramkę zdobył w 90. minucie, sędzia doliczył cztery, ale tak jak ostatnio w końcówce na Rakowie brakło nam szczęścia, tak tu dzięki dużej determinacji i jakości sięgnęliśmy po 3 punkty, które powinny dać chłopakom pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Z ekstraklasowymi akademiami, Śląskiem, Rakowem czy Zagłębiem, gramy jak równy z równym. Dwa pierwsze mecze trochę nam uciekły, tym razem było inaczej. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty. Nawet ci, którzy weszli tylko na 2-3 minuty, czynili to z wielkim sercem popartym umiejętnościami. Każdy zagrał na 100 procent – cieszył się trener Pągowski.

Następny mecz w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 drużyna Akademii Rozwoju zagra już w czwartek na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Więcej o CLJ – TUTAJ.

Protokół meczowy
3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
sobota, 29 sierpnia, godz. 13:30, boisko MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)
Bramki dla Rozwoju: Parysz (na 1:0), Kwiatkowski (na 2:0).

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Flak, Myśliwczyk, Skroch, Draga, Holeczek, Cieślar, K. Adamiec, Kwiatkowski, Jastrzembski, Parysz oraz Moczkowski, Buchczik, Bielec, Roj.
Trener Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator