CLJ U-17: Ruch minimalnie lepszy


Nasza drużyna z kilkoma debiutantami w składzie poniosła nieznaczną porażkę 1:2 z rywalem z Chorzowa w przedostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Jako że zapewniliśmy już sobie utrzymanie w CLJ U-17, można było jeszcze mocniej skupić się na celach innych niż tylko sam wynik. Dlatego też w meczu z Ruchem, który chciał zrewanżować się nam za porażkę 0:3 na Cichej, zadebiutowało kilku zawodników (przede wszystkim z rocznika 2006) jak Olaf Baranowicz, Wiktor Synowiec, Igor Rogowski, Jakub Drzewiecki, Tomsz Semik czy Kamil Figura, którym przyszło rywalizować ze starszymi o dwa lata rywalami.

Mimo to, byliśmy bliscy, by co najmniej ten mecz zremisować. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy karnego (strzał Wojciecha Bielca obronił chorzowski golkiper), zaś na początku drugiej objęliśmy prowadzenie po bramce Maksymiliana Zielińskiego. Potem jednak trafiał już tylko Ruch. Jan Adamiec został pokonany po dwóch precyzyjnych strzałach z dystansu.

W tabeli CLJ U-17 pozostaliśmy na 5. miejscu, mając 17 punktów – tyle samo, co 6. Ruch. Wyżej już nie będziemy, możemy co najwyżej utrzymać miejsce w piątce. W ostatniej kolejce zagramy na wyjeździe z Odrą Opole. Więcej o CLJ U-17 – TUTAJ.

Protokół meczowy
13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
niedziela, 8 listopada, godz. 15:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Ruch Chorzów 1:2 (0:0)
Bramka dla Rozwoju: Zieliński (na 1:0)

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Moczkowski, Machalski, Zieliński, Rogowski, Roj, Bielec, Jarek, Synowiec, Baranowicz, Ciuchta oraz Semik, Haładyń, Drzewiecki, Andrejczyk, Buchczik, Figura.
Trener Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator