CLJ U-17: wysokie zwycięstwo w Chorzowie


Rozwój Katowice pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 3:0 w ramach 6. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17. Bramki jeszcze w pierwszej połowie zdobyli Mikołaj Holeczek oraz dwie Dawid Parysz.

To bardzo ważne zwycięstwo podopiecznych trenerów Bosowskiego i Pągowskiego, dzięki któremu wyprzedziliśmy w tabeli Ruch i z dorobkiem 9 punktów zajmujemy w tabeli 5. miejsce, także przed Gwarkiem Zabrze i Odrą Opole, którą podejmiemy za tydzień na „Kolejarzu”.

Uczciwie trzeba napisać, że na tak wysokie zwycięstwo w Chorzowie z przebiegu gry raczej nie zasłużyliśmy, wynik nie oddaje tego, jak wyglądał ten mecz. Piłkarski los oddał nam coś po ubiegłotygodniowej porażce w dramatycznych okolicznościach z Gwarkiem (2:3). Przy Cichej już pierwsza groźniejsza akcja Rozwoju zakończyła się objęciem prowadzenia, gdy Dawid Parysz z bliska wykończył świetne dogranie Wojciecha Bielca z lewej flanki. Po chwili Parysz skompletowa dublet, gdy trafił do siatki po tym, jak z prawej strony zagrał Kacper Filipiak, Jeszcze przed przerwą wynik ustalił Mikołaj Holeczek, wyjaśniając zamieszanie powstałe po rzucie rożnym. W drugiej połowie wybroniliśmy się przed atakami chorzowian, a w kilku sytuacjach kapitalnymi interwencjami ratował nas Jan Adamiec.

Jako się rzekło, w najbliższej kolejce bardzo istotna w kontekście walki o utrzymanie konfrontacja z Odrą. Więcej o rozgrywkach CLJ U-17 – TUTAJ.

Protokół meczowy
6. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
niedziela, 20 września, godz. 12:00, Chorzów, ul. Cicha 6

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 0:3 (0:3)
0:1 – Parysz, 21 min
0:2 – Parysz, 25 min
0:3 – Holeczek, 36 min

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Holeczek (61. Ziarkowski), Filipiak, Parysz, Cieślar (51. Kwiatkowski), Skroch, K. Adamiec, Bielec, Myśliwczyk, Flak, Jastrzembski (77. Ciuchta).
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.

foto: TB