CLJ U-17: Zagłębie Lubin – Rozwój 5:2


Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Rozwoju pojechali do Lubina w osłabionym składzie. Walczyli z wyżej notowanym rywalem dzielnie, ale ostatecznie musieli uznać jego wyższość.

Bez zmagających się z problemami zdrowotnymi Jakuba Myśliwczyka, Mateusza Dragi, Mikołaja Holeczka, Cezarego Ziarkowskiego, Fabiana Cieślara, Wiktora Skrocha i Jana Adamca przyszło walczyć juniorom młodszym Rozwoju w Lubinie. Nasz zespół bardzo szybko stracił bramkę, ale równie szybko odpowiedział na 1:1 za sprawą Wojciecha Bielca. I choć potem Zagłębie powiększało przewagę, to jeszcze na kwadrans przed końcem za sprawą Jakuba Haładynia złapaliśmy kontakt. Ostatnie minuty należało jednak do Zagłębia, które wypunktowało nas i ostatecznie wygrało 5:2.

Trener Kamil Pągowski: – To był ciężki wyjazd, tym bardziej po niedzielnym zwycięstwie z Rakowem, które kosztowało nas wiele zdrowia. Trzeba przyznać, że Zagłębie miało w swoich szeregach indywidualności. 3-4 chłopaków przewyższało nas, robiło przewagę, stwarzało nam mnóstwo problemów. Musieliśmy szybko przestawić się na naturalną nawierzchnię, na której na co dzień nie trenujemy, ale mimo tego myślę, że jako zespół złego wrażenia po sobie nie zostawiliśmy. Trener gospodarzy też stwierdził, że to był w porządku mecz i trochę napsuliśmy im krwi. Żałujemy, bo przy stanie 2:1 i 3:2 mieliśmy okazje na wyrównanie, zwłaszcza na początku drugiej połowy byliśmy nabuzowani, szybko stworzyliśmy 2-3 sytuacje, rzucaliśmy siły do przodu, ale byliśmy kontrowani. Gramy teraz rytmem środa-sobota. Czeka nas regeneracja, piątkowy trening, a w sobotę – kolejny mecz. Postaramy się postawić Górnikowi.

Po 5 spotkaniach Rozwój ma na koncie 4 punkty. Mecz z Górnikiem Zabrze w sobotę o 11:15 na „Kolejarzu”. Więcej o CLJ U-17 – TUTAJ.

Protokół meczowy
zaległy mecz 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17
środa, 28 kwietnia, godz. 15:00, Lubin

Zagłębie Lubin – Rozwój Katowice 5:2 (2:1)
1:0 – Łoboda, 3 min, 1:1 – Bielec, 6 min, 2:1 – Jastrzembski, 12 min (samobójcza), 3:1 – Terlecki, 50 min, 3:2 – Haładyń, 75 min, 4:2 – Kubacki, 83 min, 5:2 – Ausfeld, 90 min.

Rozwój Katowice: Figura – Haładyń, Filipiak, Flak, K. Adamiec, Jastrzembski, Kwiatkowski, Zieliński, Parysz, Roj, Bielec oraz Bryła, Rosół, Moczkowski, Jarek, Baranowicz, Ciuchta.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator