Dragao zadebiutował w pierwszej drużynie


Mateusz Draga to 27. wychowanek Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice, który zadebiutował w pierwszej drużynie, odkąd reaktywowaliśmy ją, zgłaszając przed sezonem 2020/21 do rozgrywek IV ligi śląskiej!

„Dragao”, prawy obrońca lub prawy wahadłowy z rocznika 2004, w sobotę pierwszy raz znalazł się w kadrze meczowej wyselekcjonowanej przez trenera Tomasza Wróbla, a w 74. minucie wyjazdowej konfrontacji z Jednością 32 Przyszowice zameldował się na boisku, zmieniając Wojciecha Bielca. Potrzebował dosłownie kilkudziesięciu sekund, by… zanotować asystę przy bramce Roberta Woźniaka, zatem zadbał o odpowiednie udekorowanie tego debiutu.

– Podszedłem do tego na luzie, ciesząc się, że dostałem szansę od trenera i chcąc pokazać się z jak najlepszej strony. Byłem lekko zaskoczony, ale też… lekko spodziewałem się, że może nadarzyć się szansa debiutu po ostatnim meczu A1 z GKS-em Tychy – mówi Mateusz.

Na co dzień występuje w I lidze juniorów starszych A1 u trenera Rafała Bosowskiego, zakładając nawet kapitańską opaskę.

– Bardzo udany debiut „Dragao”. Zasłużył na to swoimi występami w ostatnich meczach A1. Czuł, że może otrzymać swoją szansę. Cieszy mnie, że przede wszystkim był w stanie wrócić na taki poziom po pewnych problemach zdrowotnych, które miał. To czasem ważniejsze od tego, jak zaprezentujesz się na danym treningu czy meczu, ważniejsze od asysty. Mateusz megaciężko pracował, ma za sobą trudny okres, ale pokazał, że dzięki pracy może nie tylko zadebiutować, lecz też pomóc pierwszej drużynie – mówi trener Tomasz Wróbel.

Mateusz Draga to już ostatni zawodnik z pola z rocznika 2004, który oczekiwał IV-ligowego debiutu. Teraz pora na młodszych!