„Drugi debiut” Miłosza Machalskiego


839 dni. Po takim czasie Miłosz Machalski znów zagrał w meczu o stawkę pierwszej drużyny Rozwoju. Środkowy obrońca z rocznika 2005 debiutował w niej 5 maja 2021 roku, w IV lidze, gdy w 75. minucie przegranego spotkania z Unią Książenice zmienił Mateusza Jastrzembskiego. Mierzyliśmy się wtedy z dużymi problemami kadrowymi, walcząc jeszcze o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

We wtorek Miłek wystąpił w 1/8 finału podokręgowego Pucharu Polski z Ruchem II Chorzów. Pojawił się na boisku w 65. minucie w miejsce Mateusza Dragi. Było to dla niego symboliczne zwieńczenie bardzo trudnego okresu – wiosną ubiegłego roku zerwał więzadła krzyżowe. Do gry wrócił dopiero w czerwcu, dosłownie na ostatnie 10 minut sezonu I ligi juniorów starszych.

Machalski to kapitan naszej drużyny A1, budowanej latem przez trenera Kamila Pągowskiego. Dobry duch Rozwoju. Wierzymy, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i na tym – ujmijmy to – drugim debiucie się nie skończy, a w korytarzach przy Asnyka jeszcze nieraz będziemy mogli zawołać: „Pięknie, Miłosz!”.