Drużyny Akademii na obozie w Busku-Zdroju


W niedzielę przyjechały do Buska-Zdroju i odbyły popołudniowy trening, a przebywać tam będą do najbliższej soboty.

Zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice rozpoczęły tygodniowe zgrupowanie. W uzdrowiskowym mieście w województwie świętokrzyskim do rundy wiosennej przygotowują się nasze zespoły młodzików D1 i D2 oraz orlików E1 i E2 z roczników 2010, 2011, 2012 i 2013.

Nasi młodzi zawodnicy odbywają po cztery jednostki treningowe dziennie pod czujnym okiem trenerów Pawła Kwiatkowskiego, Szymona Hojeńskiego, Macieja Radziejewskiego, Karola Kurzaczka i Igora Pachy. Za trening motoryczny odpowiada Jakub Pawlik, zajęcia z gimnastyki – Katarzyna Trejtowicz, zaś dżudo – Karolina Kubacka. Do dyspozycji Akademii Rozwoju w Busku są pełnowymiarowe boisko sztuczne, orlik, hala, basen z odnową biologiczną oraz salka fitness.
Na czas zgrupowania zaplanowano również sparingi, m.in. z zespołami Termaliki Bruk-Bet Nieciecza oraz Korony Kielce.

Trener Paweł Kwiatkowski:
– Wyjazd do Buska to nasz najlepiej zorganizowany obóz pod względem szerokości i kompetencji kadry odnośnie kilku dyscyplin sportowy. W kategoriach dziecięcych od lat stawiamy na wszechstronny rozwój zawodników, stąd nawiązanie współpracy w codziennych zajęciach w naszej ofercie i na obozach ze specjalistami w swoich dziedzinach. Treningi motoryczne, judo, gimnastyki – wierzymy, że pozwoli wejść to naszym zawodnikom w przyszłości na wyższy poziom sportowy.
Cztery treningi sportowe dziennie na tym obozie przez 7 dni na dobrze przygotowanych obiektach: o więcej nie mogliśmy prosić jako kadra prowadząca. Zawodnicy mają cztery bloki treningowe – judo, gimnastykę, piłkę nożną na boisku, futsal. Dodając do tego basen, odprawy, testy motoryczne mamy harmonogram, którego nie powstydziłaby się niejedna zagraniczna akademia. Czeka nas mnóstwo pracy, które zweryfikują jakościowi sparingpartnerzy.

Naszym zawodnikom i trenerom życzymy owocnego pobytu, a za miesiąc obóz w Busku czeka też inne zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju, na czele z czwartoligową drużyną trenera Tomasza Wróbla.