Dwa powroty, dwa sparingi – Rozwój zaczął grudniowe treningi


W poniedziałkowe popołudnie nasza czwartoligowa drużyna a także kadra juniorów młodszych z Centralnej Ligi Juniorów U-17 spotkały się na pierwszych grudniowych zajęciach.

Świetną wiadomością jest, że z drużyną trenują Patryk Gembicki i Daniel Kaletka. Obaj z gry pozostawali wyłączeni od września. „Czesio” kontuzji doznał na wyjeździe w Jasienicy, „Kalecio” – w Czechowicach-Dziedzicach. Teraz wygląda na to, że zimowy okres przygotowawczy rozpocząć będą mogli na pełnych obrotach. Drobne urazy leczą natomiast nasi stoperzy, Wiktor Skroch Kajetan Kunka.

Na pierwszych grudniowych zajęciach zespołu Rozwoju stawili się też Robert Woźniak i Dawid Ciszewski. Nasi 18-latkowie miniony tydzień spędzili w klubach z wyższych lig, łapiąc bezcenne doświadczenie. „Robson” trenował z pierwszoligową Odrą Opole, zaś „Cichy” – trzecioligowym Ruchem Chorzów. Zainteresowanie ze strony wielu klubów nie tylko tą dwójką zawodników dowodzi, że filozofia, jaką obrał nasz klub, w postaci stawiania na wychowanków i dawania im szansy w seniorskiej piłce, jest słuszna i zaczyna przynosić owoce.

W tym tygodniu podopieczni Tomasza Wróbla rozegrają dwa sparingi. W środę na Kolejarzu (13:00) zmierzą się z trzecioligowymi rezerwami Górnika Zabrze, zaś w piątek na wyjeździe – z Podbeskidziem II Bielsko-Biała, czyli naszym ligowym rywalem, z którym jesienią zremisowaliśmy 2:2. Rozwój trenować będzie do 19 grudnia. Potem będzie świąteczno-noworoczne wolne, a początek zasadniczego okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej IV ligi – 6 stycznia.