Dziękujemy!


Bartosz Chwila, Oliwier Gasz i Olivier Lazar to zawodnicy stanowiący tego lata listę ubytków z pierwszej drużyny Rozwoju.
Bartosz Chwila (r. 1999) na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Sparty Katowice, z którą powalczy o awans z „okręgówki” do IV ligi. W pierwszej drużynie Rozwoju „Kuku” wystąpił 45-krotnie, strzelił 7 goli i zanotował 4 asysty. Poprzedni sezon zakończył z bilansem 14/1/0.

Oliwier Gasz (r. 2002) przez dwa poprzednie IV-ligowe sezony wystąpił w 54 meczach o punkty, jego dorobek to 1 gol i 7 asyst. Ostatni rok to 28 spotkań i 1 bramka. Teraz „Gasiu” występować będzie u naszych sąsiadów, Podlesiance Katowice, do której został wypożyczony na najbliższe pół roku.

Najdłużej zawodnikiem pierwszej drużyny Rozwoju był Olivier Lazar (r. 2001). Debiutował 5 lat temu, jeszcze w drugiej lidze, w której zagrał 28 razy i zdobył 1 bramkę, po pięknym strzale w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Łącznie bilans „Ola” w pierwszym zespole to 62 mecze i 10 goli. Przez dwa sezony w IV lidze rozegrał 34 spotkania, zdobył 9 bramek i miał 5 asyst. Na więcej nie pozwoliła m.in. poważna kontuzja, po której wiosną wrócił do grania. Lazar został wypożyczony na sezon 2022/23 do trzecioligowej Warty Gorzów Wielkopolski, w umowie zawarto możliwość jej skrócenia zimą.

Olo, Kuku, Gasiu – powodzenia w nowych barwach i do zobaczenia na ligowym szlaku. Rozwój dziękuje!