GKS Jastrzębie sprawdzi Rozwój


Beniaminek Fortuna 1 Ligi będzie trzecim tej zimy sparingowym rywalem naszej drużyny. Mecz rozpocznie się w środę na bocznym boisku Stadionu Śląskiego o godz. 15:30.

Dla Rozwoju będzie to trzeci w okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Wcześniej podopieczni trenerów Koniarka i Bosowskiego pokonali kadrę Śląskiego ZPN (2:1) oraz ulegli Stali Mielec (0:1). Teraz przyszła pora na kolejny sprawdzian z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi.

GKS Jastrzębie to rywal doskonale nam znany. W ubiegłym sezonie walczyliśmy o punkty na boiskach drugiej ligi, a także w jednym zimowym sparingu. Trzykrotnie padł wynik 3:1. W Jastrzębiu i marcowym sparingu górą był GKS, w majowym boju na Zgody – już Rozwój.

Jastrzębianie, prowadzeni już od 1000 dni przez trenera Jarosława Skrobacza, zimę spędzają na 7. miejscu w tabeli zaplecza ekstraklasy. W styczniu przegrali oba dotychczasowe mecze – 0:2 z Piastem Gliwice i 3:5 z Rakowem Częstochowa. W zespole GKS-u grają dwaj zawodnicy świetnie znani ze Zgody – Bartosz Jaroszek i Adam Żak. To właśnie „Żaku” strzelił gola w naszym lipcowym sparingu w Jastrzębiu, który zakończył się wynikiem 1:0.

Rozwój Katowice – GKS Jastrzębie
zimowy mecz kontrolny nr 3
środa, 30 stycznia, godz. 15:30, boczne boisko Stadionu Śląskiego

foto: Tomasz Błaszczyk