GKS z Pucharem „Dziewięciu z Wujka”


GKS Katowice wygrał turniej dla 8-latków, współorganizowany przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Urząd Miasta Katowice oraz nasz klub. Była to część obchodów przypadającego na 2021 rok 40-lecia pacyfikacji Kopalni Wujek.

GKS wyprzedził Akademię BVB, Górnika Zabrze, GKS Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec, AP 21 Chrzanów, Rozwój Katowice i Unię Kosztowy. Nasz zespół, prowadzony przez trenerów Piotra Barwińskiego i Macieja Radziejewskiego, uplasował się na 7. pozycji. Nie wyniki były jednak najważniejsze, a aktywność fizyczna, dobra zabawa, ładne bramki, pamięć o poległych w pacyfikacji górnikach.

Aha, no i… pogoda, która w piątek dopisała, bo padać nad „Kolejarzem,” zaczęło dopiero po dekoracji. Podczas niej uczestników nagradzali wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności Robert Ciupa oraz wiceprezes Rozwoju Katowice Marcin Nowak. Współorganizatorom oraz sponsorom, firmom Wysowianka i Kraksport, serdecznie dziękujemy za pomoc i sprawny przebieg turnieju.

Przerywnikiem w rywalizacji był także mecz pokazowy między drużynami Rozwoju a Urzędu Miasta Katowice. Nasza drużyna, złożona z Bartosza Golika, Piotra Barwińskiego, Seweryna Gancarczyka, Kamila Pągowskiego, Sławomira Mogilana, Patryka Gembickiego i Tomasza Wróbla w spotkaniu rozgrywanym na małym boisku Kolejarza 2×15 minut zanotowała polubowny remis 3:3 (gole: Radziejewski 2, Barwiński), a rezultat nierozstrzygnięty utrzymał się nawet po… serii rzutów karnych.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za turniej oraz szacunek dla tych, którzy dbają o pamięć o grudniu ’81 i poległych górnikach.

foto: ŚCWiS, administrator