Górnik II – Rozwój 2:1. Minimalna porażka w Zabrzu


Nasza drużyna poniosła porażkę w Zabrzu na rozpoczęcie sparingowego grania w letnim okresie przygotowawczym. Jedynego gola dla Rozwoju strzelił w 68. minucie Oliwier Kwiatkowski.

Ulegliśmy minimalnie rezerwom ekstraklasowego Górnika, które zakończyły poprzedni sezon III grupy III ligi na 7. miejscu, ale na tle wymagającego przeciwnika mieliśmy swoje dobre momenty i zarówno mogło się skończyć nieco wyższą porażką, jak i remisem, bo sytuacji na kolejne gole nie brakowało, a bramkarze obu zespołów nie mogli narzekać na brak pracy.

Mecz toczony w dużym skwarze na sztucznej murawie boiska w Zabrzu-Makoszowach dużo lepiej rozpoczęli gospodarze i już w 10. minucie objęli prowadzenie, a już wcześniej stworzyli dwie dobre okazje. Raz uratował nas słupek. Z czasem Rozwój zaczynał mieć jednak coraz więcej do powiedzenia, a na początku drugiej połowy przejęliśmy wyraźną inicjatywę i mogliśmy wyrównać po strzałach Maksymiliana Zielińskiego czy Mikołaja Holeczka. Znów jednak – znów w 10. minucie, tyle że drugiej odsłony – do siatki drogę znaleźli zabrzanie. My odpowiedzieliśmy ładną akcją i strzałem Oliwiera Kwiatkowskiego pod poprzeczkę. W końcówce „Oli” mógł skompletować dublet i uchronić nas od porażki, ale jego próbę świetnie obronił golkiper rezerw Górnika.

Trener Tomasz Wróbel nie mógł dziś skorzystać z Wiktora Skrocha, trenującego z Jagiellonią II Białystok, czy wracającego do zdrowia Michała Flaka, a przedwcześnie plac gry z powodu niedyspozycji opuścił Patryk Gembicki. Jak to w sparingach bywa, sporo było zmian personalnych, rotacji ustawień. Premierowy występ w pierwszej drużynie zaliczył Igor Rogowski, lewoskrzydłowy z rocznika 2006, któremu gratulujemy tego debiutu – choć póki co nieoficjalnego, bo sparingowego, trzymając kciuki za ligowy.

W sobotę kolejny sprawdzian, w którym poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej, bo zmierzymy się w Bytomiu z Polonią, czyli faworytem trzeciej ligi. Dla naszego zespołu to pierwszy tydzień przygotowań (trzecioligowcy zaczynają sezon o jeden weekend wcześniej), na wtorek, czwartek i piątek sztab zaplanował podwójne zajęcia, poza boiskiem pracujemy na hali, dlatego jest intensywnie. Pierwszy mecz o punkty rozegramy za okrągły miesiąc – 13 sierpnia w Radzionkowie.

Protokół meczowy
letni mecz kontrolny nr 1
środa, 13 lipca, godz. 16:00, Zabrze-Makoszowy

Górnik II Zabrze – Rozwój Katowice 2:1 (1:0)
1:0 – 10 min
2:0 – 55 min
2:1 – Kwiatkowski, 68 min

Górnik II Zabrze: Spałek – Pawlak, Gandziarowski, Przybylski, Joachim, Kamiński, Orzechowski, Borzęcki, Ściślak, Rostkowski, Wąsik.
Grali także: Wybrańczyk – Rutkowski, Macha, Liszka, Okaj, Skała, Czelej, Zielonka, Korbecki, Gałązkiewicz.
Trener Arkadiusz PRZYBYŁA.

Rozwój Katowice: Golik – Draga, Myśliwczyk, Haładyń, Bielec, Wroza, Baranowicz, Cieślar, Kaletka, Woźniak, Gembicki oraz J. Adamiec, Ziarkowski, Barwiński, Rogowski, Kwiatkowski, Ciszewski, Holeczek, Jarek, Zieliński.
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator