Górnik – Rozwój 4:0. To był cenny sprawdzian


plonka sparing gornik jedlownik mc news

Nasz zespół uległ beniaminkowi ekstraklasy w trzecim tego lata meczu kontrolnym.

Prócz bramek, zabrzanie mieli jeszcze kilka dobrych okazji oraz rzut karny. Przy stanie 2:0, w drugiej połowie, z 11 metrów obok słupka przymierzył Erik Grendel. Trzeba zauważyć, że dwa gole Górnik strzelił w samej końcówce (ostatniego – nasz wychowanek Konrad Nowak), podczas gdy w ostatnich 20 minutach skład Rozwoju złożony był nawet nie tyle z młodzieżowców, co juniorów naszego klubu.

Co może napawać optymizmem, to fakt, że – w odróżnieniu choćby od środowego meczu z Ruchem Chorzów – były momenty, w których Rozwój potrafił dłużej utrzymać się przy piłce, przeprowadzić kilka składnych akcji, stworzyć jakąś okazję. Wynik jest i być może gorszy niż gra, ale nie on jest najważniejszy, a doświadczenie, które nasza młodzież zdobyła.

Górnik, będący tydzień przed inauguracją ekstraklasy (domowy mecz z Legią Warszawa), w Jedłowniku rozgrywał dwa sparingi jednocześnie. Ten drugi – ze słowackimi Michalovcami – przegrał 3:4 i to w nim wystawił teoretycznie silniejszy skład, ale wystarczy krótki rzut oka na poniższy protokół, by stwierdzić, że i „drugi garnitur” jest dostatecznie mocny, by uznać ten sparing za bardzo wartościowy dla nas sprawdzian.

W poniedziałek nasza drużyna rusza na krótkie zgrupowanie do Zakopanego. Wbrew wcześniejszym założeniom, najpewniej na miejscu nie rozegra żadnego meczu kontrolnego. A już za tydzień, w sobotę – wyjazdowe spotkanie z Chełmianką w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 3
sobota, 8 lipca, godz. 16:00, Jedłownik

Górnik Zabrze – Rozwój Katowice 4:0 (2:0)
1:0 – Kądzior, 28 min
2:0 – Ledecky, 45 min
3:0 – Urynowicz, 84 min
4:0 – K. Nowak, 86 min

Górnik Zabrze (wyjściowy): W. Pawłowski – D. Pawłowski, Szeweluchin, Wieteska, Olszewski – Gajda, Grendel, Kądzior, K. Nowak – Ledecky, Urynowicz oraz m.in. Kasprzik, Karwot, Lasik, R. Wolsztyński.
Trener Marek KASPRZYK.

Rozwój Katowice: Golik – Żełma, Pańkowski, Jaroszek, Kowalski – Szeliga, Płonka – Mońka, Marchewka, Łączek – Żak oraz Witek – Smyla, Bętkowski, Tabiś, Waśkiewicz, Nowotnik, Kaletka, Zielonka, testowany, Wlaź, Dudek, Lazar.
Trener Marek KONIAREK.

foto: Michał Chwieduk