Górnik Zabrze i Rozwój Katowice wznawiają współpracę


750 x 388

Mając na uwadze dbałość o rozwój i promocję młodych zawodników z naszego regionu, stanowiące istotny element filozofii funkcjonowania i zarządzania zarówno Górnika Zabrze, jak i Rozwoju Katowice, zarządy obu klubów podjęły decyzję o powrocie do współpracy.

Rozwój Katowice to klub, który od wielu lat znany jest w całej Polsce z doskonałej pracy z dziećmi i młodzieżą. Dynamicznie rozwijająca się Akademia Piłkarska, a do tego odważne wprowadzanie młodych piłkarzy z naszego regionu do pierwszej drużyny – to z kolei elementy charakterystyczne dla Górnika Zabrze.

Dostrzegając wiele cech wspólnych w działalności obu klubów, a także perspektywy korzyści, jakie współpracując mogą osiągnąć Górnik oraz Rozwój, obie strony zadecydowały o wznowieniu kooperacji.

Jej fundamentalnymi elementami będą wymiana myśli szkoleniowej oraz realizacja wspólnych projektów w zakresie szkolenia i rozwoju dzieci i młodzieży.

Głęboko wierzymy, że w ten sposób otwieramy nowy rozdział we współpracy klubów, które łączą zarówno górnicze korzenie, jak i zbieżna strategia i polityka rozwoju utalentowanych piłkarzy.

Jednocześnie oświadczamy, że problemy, które w ostatnich latach zakłócały współpracę Górnika oraz Rozwoju, zostały pozytywnie rozwiązane.

grafika: Lighters Universe Graphic