Akademia: derby miasta – dwukrotnie dla Rozwoju!


Dwa zwycięstwa młodzików z GKS-em Katowice, hokejowa wygrana juniorów młodszych, zero porażek, odwołany z powodu tragedii rywali mecz juniorów starszych. Tak minął zespołom Akademii Piłkarskiej Rozwoju ligowy weekend.

Iście hokejowym wynikiem 8:4 zakończyło się niedzielne spotkanie juniorów młodszych z ROW-em 1964 Rybnik w I lidze wojewódzkiej. Hat tricka zapisał na swoim koncie Mateusz Rzeszowski, po jednej bramce dorzucili jeszcze Maksymilian Zieliński, Dawid Parysz, Szymon Jarek, Michał Kręcichwost i Wojciech Żukowski. Dla rybniczan wszystkie cztery gole strzelił Nikodem Juraszczyk. W tabeli podopieczni Kamila Pągowskiego przesunęli się na 4. miejsce. Za tydzień konfrontacja z sąsiadem, piątym Gwarkiem Zabrze.

Piąty punkt do swojego dorobku dopisała nasza druga drużyna juniorów młodszych, remisując z Piastem Gliwice. Do wyjścia ze strefy spadkowej drugiej ligi jeszcze trochę nam brakuje, ale w tych rozgrywkach uczestniczymy po to, by wszyscy zawodnicy mogli łapać meczowy rytm, a nie po wielkie zaszczyty.

Szóste w sezonie zwycięstwo odnieśli trampkarze, dzięki czemu plasują się w ścisłej czołówce, na 3. miejscu II ligi – jedynie za Skrą i Rakowem. Podopieczni Seweryna Gancarczyka tym razem uporali się z Górnikiem Zabrze. W kolejnej serii gier zmierzą się na wyjeździe z Akademią 2012 Jaworzno.

Zawsze prestiżowe zwycięstwo w derbach miasta z GieKSą – formalnie wyjazdowe, ale na „Kolejarzu” – odnieśli młodzicy starsi z I ligi D1. Zespól Pawła Rosy spisuje się w tej rundzie bardzo dobrze i otwiera tabelę z 6-punktową przewagą nad BBTS-em Podbeskidzie Bielsko-Biała. Oczywiście, w tym wieku najważniejsze jest szkolenie, trening, wytwarzanie u młodych zawodników nawyków aktywnego trybu życia, ale jeśli co weekend odbierają nagrodę w postaci zwycięstw, to możemy się tylko cieszyć. Na pierwszą wygraną czeka z kolei drugi zespół młodzików uczestniczący w IV lidze okręgowej, który w weekend podzielił się punktami z Pogonią Imielin.

Śladem starszych kolegów poszli młodzicy z ligi D2. Oni również wygrali z GKS-em. W derbach miasta podopieczni Pawła Kwiatkowskiego przegrywali już 1:3, ale ostatecznie strzelili 7 goli, a stracili 4, zachowując 2-punktowy dystans do lidera, czyli Zagłębia Sosnowiec.

Mecz juniorów starszych w I lidze wojewódzkiej A1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała został odwołany z powodu tragicznej śmierci Jacka Felscha, trenera bramkarzy w akademii bielskiego klubu. Składamy wyrazy współczucia całej społeczności Podbeskidzia. Niech spoczywa w pokoju.

A1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Rozwój Katowice – ODWOŁANY

B1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – ROW 1964 Rybnik 8:4 (3:1)
Bramki: Rzeszowski 7, 49, 65, Parysz 14, Jarek 32, Żukowski 73, Kręcichwost 81, Zieliński 85 – Juraszczyk 13, 50, 72, 80.
Rozwój Katowice: Białek – Filipiak, Machalski, Andrejczyk, Pałka (80. Bałos), Kowalczyk (55. Kręcichwost), Zieliński, Rzeszowski (65. Żukowski), Cieślar (85. Ludwig), Jarek (70. Molczyk), Parysz (55. Szergowicz).
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – Piast Gliwice 1:1
Bramki: Buchczik 37 – Starobrat 63.
Rozwój II Katowice: Figura – Ciuchta, Zdebel (70. Szablicki), Synowiec, Semik, Rogowski, K. Adamiec, Baranowicz, Orzechowski (75. Brewczyk), Jarosz (80. Buba), Buchczik (90. Madaj).
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Górnik Zabrze 2:1 (0:1)
Bramki: Chachurski 63, Machowski 74 – Nowara 29.
Rozwój Katowice: Rybacki, Rogacki, Orzełek, Musialik, Mazur, Machowski, Lazar, Karolik, Holeczek, Wilk, Widera oraz Bokisz, Kukuła, A. Gancarczyk, Drzał, Czaja, Ciszewski, Chachurski.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
GKS Katowice – Rozwój Katowice 1:2 (1:2)
Bramki: Wolny 30 – Grzelak 31, Mastalski 43.
Rozwój Katowice: Majos, Browarski, Bezak, Szymkowiak, Smoła, Rogosz, Polarz, Bokisz, Noworolnik oraz Kurtok, Mastalski, Majewski, Jambor, Jaworski, Grzelak, Mosór.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Rozwój II Katowice – Pogoń Imielin 2:2 (2:1)
Bramki: Żelichowski 5, Ryborz 20 – Bercal 7, Okrzesik 59.
Rozwój II Katowice: Amrosz, Wójcik, Pawlik, Boryczka, Zoń, Kowalewski, Żelichowski, Korzeniec, Ryborz oraz Buziewicz, Pająk, Wieczorek, Elwart.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – GKS Katowice 7:4 (5:4)
Bramki: Konowol 5, Dąbrowski 28, 33, Wojarski 38, Bibel 44, Benek 56, 59 – Keller-Nowak 12, 15, Pawełczyk 21, 41.
Rozwój Katowice: Stolka, Dąbrowski, Tataruch, Orłowicz, Szczygielski, Maleta, Konowol, Dyl, Benek oraz Wojarski, Stolorz, Myszkowski, Kordaczka-Matysiak, Bibel.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

foto: administrator