I liga juniorów starszych: 8:1 z Odrą Centrum!


W zaległym meczu ostatniej kolejki I ligi śląskiej juniorów starszych Rozwój rozgromił MKP Odrę Centrum Wodzisław Śląski. Gole strzelali Mateusz Chmarek (3), Robert Woźniak (2) oraz Oliwier Kwiatkowski, Mikołaj Holeczek i Fabian Cieślar.

Ten mecz pierwotnie mieliśmy rozegrać w sobotnie przedpołudnie, ale na prośbę rywali został przełożony na środę. Tym samym było to oficjalne zakończenie rundy jesiennej dla Akademii Piłkarskiej Rozwoju, którą zaczynaliśmy dokładnie cztery miesiące temu, 25 lipca, wyjazdowym spotkaniem z… Odrą Centrum Wodzisław na inaugurację zmagań w II grupie IV ligi śląskiej. Konfrontacja z tym samym rywalem – tyle że w innych rozgrywkach – zamknęła rok. Choć jednej miary przyłożyć do tego nie sposób, to fakt, iż w lipcu przegraliśmy 1:3, a tym razem wygraliśmy 8:1, jest symbolicznym wyrazem tego, jak dobra to była runda dla naszego klubu, w której realizowaliśmy założone cele i z przyjemnością obserwowaliśmy, jak rozwijali się nasi zawodnicy. W Odrze Centrum zagrało dziś 6 zawodników, którzy wystąpili też z nami 4 miesiące temu w IV lidze. Po stronie Rozwoju w obu tych meczach grali Oskar Cieślik, Oliwier Gasz, Dawid Ciszewski, Krzysztof Czenczek i Robert Woźniak. Wtedy 1:3, dzisiaj 8:1…

Środowy mecz na „Kolejarzu” był dla nas bardzo ważny. Mierzyliśmy się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w I lidze śląskiej juniorów starszych A1. My drużyny juniorów starszych jako takiej nie mamy, bo na zawodnikach z rocznika 2002 w znaczącej części oparta jest ekipa rywalizująca w IV lidze śląskiej seniorów, ale bardzo zależy nam, by nie spaść z rozgrywek A1. Priorytetem jest IV liga oraz Centralna Liga Juniorów U-17, ale mimo to kilkukrotnie udało nam się tej jesieni zebrać na A1 mocną ekipę. To zaowocowało zdobyciem 18 punktów w 17 meczach, 5 zwycięstwami i 13. miejscem na zimę. Rundę kończymy dwie pozycje nad strefą spadkową, z 2-punktową przewagą nad Skrą Częstochowa i GKS-em Katowice. Wyprzedzamy także Ruch Radzionków, MKS Zaborze, no i Odrę Centrum, dla której byliśmy bezlitośni.

Mocny skład, będący mieszanką zawodników z kadry IV-ligowej (Robert Woźniak, Dawid Ciszewski, Oliwier Gasz, Krzysztof Czenczek, Oskar Cieślik, Mateusz Chmarek) oraz młodszych juniorów z roczników 2004 i 2005, błyskawicznie ustawił sobie ten mecz. Dublet ustrzelił „Robson”, hat tricka w 20 minut skompletował Chmarek, do przerwy było 6:0 i w przerwie nasz sztab szkoleniowy mógł z czystym sumieniem dokonać pięciu zmian. M.in. debiut w juniorach starszych zaliczył Szymon Jarek z rocznika 2006, lider naszego zespołu z Centralnej Ligi Juniorów U-15. W drugiej połowie dorzuciliśmy jeszcze dwie bramki, goście na 3 minuty przed końcem jedynie uratowali honor, a po ostatnim gwizdku trener Rafał Bosowski 3 punkty zadedykował zmarłemu Karolowi Złotnikowi, przyjacielowi z czasów wspólnej gry w Polonii Łaziska Górne

Protokół meczowy
zaległy mecz 17. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
środa, 25 listopada, godz. 13:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 8:1 (6:0)
1:0 – Woźniak, 4 min, 2:0 – Woźniak, 7 min, 3:0 – Chmarek, 23 min, 4:0 – Kwiatkowski, 37 min, 5:0 – Chmarek, 40 min, 6:0 – Chmarek, 43 min (karny), 7:0 – Holeczek, 77 min, 8:0 – Cieślar, 83 min, 8:1 – Kaniepień, 87 min.

Rozwój Katowice: Cieślik (46. J. Adamiec) – K. Adamiec, Flak, Gasz (46. Filipiak) – Ziarkowski, Jastrzembski, Kwiatkowski, Ciszewski (46. Holeczek), Czenczek (46. Cieślar) – Chmarek (60. Roj), Woźniak (46. Jarek).
Trenerzy Rafał BOSOWSKI, Kamil PĄGOWSKI, Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator