I liga juniorów starszych: pięć bramek w Chorzowie!


Rozwój Katowice pokonał na wyjeździe UKS Ruch Chorzów 5:3 w 12. kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1. Powoli wynurzamy się ze strefy spadkowej.

Dwa z rzędu wolne od czwartej ligi weekendy wykorzystaliśmy w 100 procentach. Mogliśmy wystawić mocniejszy niż zwykle skład na mecze I ligi śląskiej juniorów starszych A1. Przed sezonem zastanawialiśmy się, czy w ogóle w niej startować. To dla naszej Akademii Piłkarskiej taka „liga bez drużyny”, bo skład na poszczególne montowany jest z kadry IV-ligowej oraz juniorów młodszych CLJ U-17. Długo czekaliśmy na pierwszy punkt, powtarzając jednak, że jeszcze powalczymy w tych rozgrywkach o utrzymanie. Teraz nadszedł ważny moment.

Dwie ostatnie kolejki to 6 punktów. Przed tygodniem rozbiliśmy na „Kolejarzu” Zagłębie Sosnowiec 7:1, tym razem zaaplikowaliśmy 5 goli UKS-owi Ruch Chorzów, ale spotkanie było bardzo zacięte. W składzie dowodzonym przez trenera Tomasza Wróbla znaleźli się zawodnicy pojawiający się w tym sezonie w IV lidze: Oskar Cieślik, Wiktor Skroch, Mateusz Jastrzembski, Dawid Ciszewski, Oliwier Gasz, Krzysztof Czenczek, Mateusz Chmarek i Mikołaj Holeczek. Trochę trwało, nim na dobrej, ale „zmęczonej” aurą murawie przy ul. Lompy zaczęliśmy łapać rytm. Sklasyfikowani w tabeli na niezłym 7. miejscu gospodarze przystosowali się szybciej i już pierwsza akcja zapewniła im prowadzenie. Była 3. minuta, a na wyrównanie przyszło nam poczekać do 38. Nasza przewaga nie podlegała już dyskusji.

Mateusz Chmarek zdobył dwie bramki, Mikołaj Holeczek do dwóch bramek dorzucił jeszcze asystę, ale „konkurs piękności” w zakresie gola i asysty wygrali inni. Kapitalnie dysponowany Oliwier Gasz krótko po przerwie trafił na 2:1 kapitalnym uderzeniem prawą nogą z dystansu pod poprzeczkę, zaś ustalenie wyniku na 5:3 poprzedził piękny rajd Mateusza Jastrzembskiego, założenie „siatki” dwóm kolejnym przeciwnikom i wyłożenie piłki takiej klasy, że Chmarkowi pozostało tylko dołożyć nogę. W końcówce trwała strzelanina, w ostatnich 10 minutach padły cztery gole, chorzowianie dwukrotnie łapali kontakt, ale na więcej im nie pozwoliliśmy.

Był to piąty w sezonie, a czwarty z rzędu występ Rozwoju w lidze A1 bez porażki. Wyskoczyliśmy nad strefę spadkową, z dorobkiem 9 punktów po 12 kolejkach zajmujemy 14. miejsce. Za tydzień na „Kolejarzu” mecz z Podbeskidziem. Łatwo o uniknięcie spadku nie będzie. Ale robim, co możem!

Więcej o lidze A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
12. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
sobota, 17 października, godz. 11:00, Chorzów, ul. Lompy

UKS Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 3:5 (1:1)
1:0 – 3 min
1:1 – Chmarek, 38 min (asysta Holeczek)
1:2 – Gasz, 53 min
1:3 – Holeczek, 59 min
2:3 – 81 min
2:4 – Holeczek, 84 min (asysta Jastrzembski)
3:4 – 86 min
3:5 – Chmarek, 89 min (asysta Jastrzembski)

Rozwój Katowice: Cieślik – Myśliwczyk, Skroch, Flak – Ziarkowski, Jastrzembski, Ciszewski, Gasz – Czenczek (82. Roj), Chmarek, Holeczek.
Trener Tomasz WRÓBEL

foto: Tomasz Błaszczyk