I liga juniorów starszych: postawili się Rekordowi


Kolejny cenny punkt drużyny Rozwoju w I lidze śląskiej juniorów starszych. Po strzale Dawida Ciszewskiego z rzutu wolnego nasza drużyna zremisowała 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała.

Nasz zespół, tradycyjnie zestawiony eksperymentalnie z juniorów z roczników 2002, 2003, 2004 i 2005, rozegrał bardzo dobre zawody z silnym Rekordem Bielsko-Biała. Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie, ale Rozwój – wzmocniony czterema podopiecznymi Tomasza Wróbla, którzy w sobotę nie wystąpili w IV lidze seniorów – nie dał za wygraną i jeszcze przed przerwą udowodnił, że nie jest skazany na porażkę.

Druga połowa była w wykonaniu naszych chłopaków bardzo dobra. Udokumentowaliśmy to w 63. minucie po pięknym uderzeniu Dawida Ciszewskiego z rzutu wolnego. Mogliśmy nawet wygrać. Parliśmy do przodu, setkę miał Krzysztof Czenczek. Wyszedł sam na sam z bielskim bramkarzem, przymierzył, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

Trener Rafał Bosowski po ostatnim gwizdku powiedział: – Cenny, dobry punkt. Fajnie, że po straconej bramce chłopaki cały czas parli do przodu, szukali wyrównania. Szkoda, że nie wpadła szansa „Czenczola” na 2:1, ale z postawy zawodników 2004, 2005, można być dumnym. Jeszcze niedawno mogli marzyć o grze w tej lidze, a teraz wchodzą, prezentują się bardzo dobrze, podejmują walkę z silniejszymi, starszymi rywalami. Z mocnymi zespołami zdobyliśmy 2 punkty. To cieszy, że nawet ci, którzy wydawali się daleko od grania, są potrzebni, dają jakość. Ciągła praca z tymi chłopakami się opłaca. To daje radość im i nam trenerom.

W tabeli I ligi wojewódzkiej A1 utrzymujemy się od dłuższego czasu nad strefą spadkową. Wiosnę zaczęliśmy dobrze, bo tydzień wcześniej zremisowaliśmy z innym czołowym zespołem – trzecim w stawce GKS-em Tychy. Rekord jest szósty. Za tydzień gramy z niżej klasyfikowanym Ruch Radzionków. Więcej o rozgrywkach na portalu Łączy Nas Piłka – TUTAJ.

Protokół meczowy
19. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
niedziela, 21 marca, godz. 11:30, boisko MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
0:1 – 8 min
1:1 – Ciszewski, 63 min (wolny)
Rozwój Katowice: Cieślik – Haładyń, Gasz, Machalski, Brzeziński (78. Filipiak), Andrejczyk (78. Kwiatkowski), K. Adamiec (46. Ciuchta), Roj (85. Jarosz), Ciszewski, Czenczek, Zieliński (87. Pałka).
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator