I liga juniorów starszych: zwycięski start z „Cidrami”


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice zaczęła rundę wiosenną od wygranej 4:2 z Ruchem Radzionków.

Do przerwy było 0:0, po niej worek z bramkami rozwiązał Igor Rogowski. Radzionkowianom wystarczyło 11 minut, by wyjść na prowadzenie, ale potem strzelał już tylko Rozwój za sprawą Jakuba Myśliwczyka, Cezarego Ziarkowskiego i Fabiana Cieślara. Tym samym – jak pierwszy zespół w IV lidze śląskiej – tak i nasi juniorzy starsi wiosnę zaczęli od zwycięstwa z „Cidrami” przy Asnyka.

Po 16 kolejkach Rozwój w tabeli I ligi wojewódzkiej zajmuje 5. miejsce, za walczącymi już w makroregionie Ruchem Chorzów i GKS-em Katowice, a także z nieznaczną 2-punktową stratą do Piasta Gliwice i Zagłębia Sosnowiec. Podopiezni Rafała Bosowskiego zgromadzili 28 „oczek” za 9 zwycięstw i 1 remis i 6 porażek. W przyszłą niedzielę również u siebie zagrają ze Stadionem Śląskim Chorzów.

Protokół meczowy
16. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 19 marca, godz. 12:00, stadion przy Asnyka 27

Rozwój Katowice – Ruch Radzionków 4:2 (0:0)
Bramki: Rogowski 52, Myśliwczyk 64, Ziarkowski 71, Cieślar 90 – Duda 53, Kwietniowski 63.

Rozwój Katowice: Adamiec – Brzeziński, Ziarkowski (72. Liburski), Draga, Myśliwczyk, Bielec, Rogowski, Baranowicz (46. Jarek), Cieślar, Zieliński, Jarosz (83. Molczyk).
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator