I liga śląska juniorów starszych: derby Katowic na remis


Rozwój – GKS 1:1 po emocjonujących derbach w 14. kolejce I ligi juniorów.

Derby zaczęliśmy bardzo dobrze, bo już w 4. minucie Dawid Parysz głową wykończył dośrodkowanie Szymona Jarka. Potem nasz świetnie dysponowany napastnik miał na głowie jeszcze jednego gola po centrze Oskara Brzezińskiego, ale minimalnie spudłował.

Obraz gry nieco zmienił się, gdy z powodu urazu zejść musiał Jarek. Do końca pierwszej połowy inicjatywę miała GieKSa, ale wyrównała akurat w nieco przypadkowych okolicznościach, po rzucie karnym podyktowanym za niefortunną rękę Jakuba Roja.

Po przerwie to Rozwój osiągnął przewagę, lecz nie zdołaliśmy jej udokumentować bramką, a sami też musieliśmy być czujni. Na tradycyjnie wysoką notę zasłużył Jan Adamiec, zwłaszcza za jedną efektowną paradę w końcówce. To były dobre derby, z emocjami, walką i – jak na taki mecz przystało – niemałą liczbą żółtych kartek, w czym akurat prym wiedli sąsiedzi z Bukowej.

Utrzymaliśmy nad nimi w tabeli 5-punktową przewagę. Rozwój w tabeli jest na 5. miejscu, GKS zajmuje 12. pozycję. Za tydzień, w sobotę 13 listopada, podejmiemy Polonię Bytom. Więcej o I lidze śląskiej juniorów starszych A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
14. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
niedziela, 7 listopada, godz. 15:45, MOSiR „Kolejarz”

Rozwój Katowice – GKS Katowice 1:1 (1:1)
1:0 – Parysz, 4 min (asysta Jarek), 1:1 – 42 min (karny)

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Filipiak, Haładyń, Baranowicz, Brzeziński, K. Adamiec, Draga (60. Zieliński), Cieślar (90. Machalski), Roj (70. Synowiec), Jarek (15. Ciuchta), Parysz.
Rezerwowi: Bryła, Holeczek.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator