I liga śląska juniorów starszych: Rozwój – GKS Jastrzębie 3:0


Pewnym zwycięstwem z jastrzębianami kończymy tę piękną majową niedzielę. Bramki zdobyli Krzysztof Czenczek, Oliwier Kwiatkowski i Robert Woźniak.

To pierwsza tej wiosny wygrana Rozwoju w I lidze śląskiej juniorów starszych, w której walczymy o utrzymanie. Zmontowaliśmy na ten mecz mocną ekipę, by nieco poprawić naszą sytuację w tabeli, a zadanie zostało zrealizowane. Pierwszoplanową postacią był Krzysztof Czenczek, który strzelił gola, zaliczył asystę i wywalczył jedenastkę. Zwycięstwo naszego zespołu powinno być znacznie wyższe, zmarnowaliśmy mnóstwo dobrych okazji, świetnie bronił bramkarz GKS-u, przy stanie 1:0 zatrzymując nawet Roberta Woźniaka z rzutu karnego. Na wielkie brawa zasłużył też nasz golkiper Oskar Cieślik, bo w końcówce pierwszej połowy obronił jedenastkę. To był jeden z kluczowych momentów. Trzeba też powiedzieć, że rywale przyjechali mocno osłabieni, w ledwie 11-osobowym składzie, a w polu grał bramkarz oraz absolutny debiutant.

W następnym tygodniu na „Kolejarzu” dwa mecze I ligi juniorów starszych – w środę z Ruchem Radzionków i w sobotę z GKS-em Katowice. Więcej o rozgrywkach A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
I liga śląska juniorów starszych
niedziela, 9 maja, godz. 15:45, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – GKS Jastrzębie 3:0 (1:0)
1:0 – Czenczek, 12 min (asysta Ciszewski)
2:0 – Kwiatkowski, 49 min (głową, asysta Czenczek)
3:0 – Woźniak, 62 min (asysta Flak)

Rozwój Katowice: Cieślik (80. Figura) – Filipiak, Haładyń, Gasz, Flak – Czenczek, Ciszewski (73. Andrejczyk), Kwiatkowski, Jastrzembski, Bielec – Woźniak (72. Machalski).
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator