II Turniej Piłkarski im. Dziewięciu z Wujka


Już w czwartek 9 czerwca o godzinie 9:00 w ośrodku sportowym MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda 1 rozegrana zostanie druga edycja Turnieju Piłkarskiego im. Dziewięciu z Wujka.

Turniej organizuje Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, znane z dbania o pamięć Poległych w pacyfikacji KWK Wujek, nierozerwalnie związanej z losami naszego Rozwoju. Współorganizatorami są Urząd Miasta Katowice oraz Akademia Piłkarska Rozwoju Katowice.

W turnieju wezmą udział drużyny z kategorii wiekowej U-9. 10 uczestników zostało podzielonych na 2 grupy. Grupę A tworzą SMS Ruda Śląska, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka Goczałkowice, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice oraz Zbydniów, a więc zespół z rodzinnej miejscowości Zbigniewa Wilka, piłkarza naszego klubu poległego pod Wujkiem.

Grupa B to GKS Jastrzębie, GKS Katowice, Polonia Bytom, Unia Kosztowy i Iskra Pszczyna. Nasz klub reprezentować będą żaki rocznika 2013 pod dowództwem trenerów Macieja Radziejewskiego i Piotra Barwińskiego. Zespoły z miejsc 1-3 w tabelach swych grup utworzą symboliczną Ligę Mistrzów, zaś 4-5 – Ligę Europy. Mecze rozgrywane będą w systemie 1×15 minut.

Mecz otwarcia Rozwój Katowice – SMS Ruda Śląska o godz. 8:45. Odprawa techniczna zacznie się 15 minut wcześniej, zaś dekoracja i rozdanie nagród przewidziana jest na 13:30, a najważniejsze w turnieju jest połączenie aktywności fizycznej z dbaniem o tradycję, historię i pamięć o tak ważnych dla naszej tożsamości wydarzeniach.