III Turniej Piłkarski im. Dziewięciu z Wujka


We wtorkowy ranek – już po raz trzeci – rozegrany zostanie Turniej Piłkarski im. Dziewięciu z Wujka.Turniej jest współorganizowany przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Miasto Katowice oraz Rozwój Katowice, dbając o pamięć o Poległych i szerząc tę bardzo ważną dla historii naszego klubu oraz regionu historię również u najmłodszych adeptów piłkarskich.

W tym roku – jak i w dwóch poprzednich edycjach – rywalizować będą 9-latkowie. Naszą drużynę w rywalizacji poprowadzi trener Paweł Kwiatkowski. Rozwój znalazł się w grupie z GKS-em Katowice, Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz Zbydniowem, czyli reprezentacją miejscowości, z której pochodził Zbigniew Wilk, piłkarz Rozwoju, jeden z Dziewięciu z Wujka poległych 16 grudnia 1981. Drugą grupę tworzą Zagłębie Sosnowiec, Górnik Jaworzno, Football Academy Zawiercie oraz Stadion Śląski Chorzów. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup utworzą „Ligę Mistrzów”, zaś dwie kolejne – „Ligę Europy”.

Początek turnieju we wtorek o godz. 9:00 przy Asnyka 27. Mecze trwać będą kwadrans, a dekoracja przewidziana jest na 13:00.