Inauguracja znowu przesunięta, mecz z Garbarnią przełożony!


kaminski garbarnia mk news

Nie dojdzie do skutku nasze wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem z Krakowa, które miało się rozpocząć w sobotnie przedpołudnie.

Mecz z Garbarnią został odwołany wskutek złego stanu murawy. Klub z Krakowa opublikował następującej treści komunikat:

Otrzymaliśmy już sms-ową informację z Departamentu Rozgrywek PZPN, że planowany na sobotę 10.03.2018 roku mecz 2 ligi Garbarni Kraków z Rozwojem Katowice został odwołany z uwagi na stan naszego boiska. Stan boiska obrazuje kilka zdjęć i poniższy opis: Nocne przymrozki wciąż utrzymują grunt na boisku w stanie zamarzniętym. Dodatnia temperatura w ciągu dnia spowodowała roztopienie śniegu, lecz woda nie wsiąka w zamarznięty grunt. Górna powierzchnia darni jest zamoknięta i nie ma właściwej przyczepności do gruntu. Nie ma możliwości wykonania nawet zabiegu wałowania boiska dla zniwelowania nierówności pozostałych po długim okresie działania mrozów”.

Oznacza to, że zimowa przerwa przedłuża nam się o kolejne dwa tygodnie. W ubiegły weekend PZPN przez wzgląd na zimową aurę odwołał całą kolejkę drugiej ligi. Na razie nie wiadomo, kiedy zaległości zostaną nadrobione, choć mówi się o dwóch terminach kwietniowych. Tak czy inaczej, terminarz będzie bardzo napięty.

– Rozumiem Garbarnię. Nam też zależy, by rozgrywać mecze w dobrych warunkach, a nie na błocie. Musimy zdawać sobie sprawę, że kluby na tym poziomie nie mają zwykle potężnego zaplecza i wielu pracowników dbających o murawę. W Krakowie chcą mieć boisko w odpowiednim stanie na dalszą część rundy, nie chcą go teraz zniszczyć, bo by piłka nożna miała sens, nawierzchnia musi być odpowiednia. Musimy się z tym pogodzić, ale żałujemy, bo chcieliśmy grać, a kolejny raz inauguracja nam ucieka – mówi Rafał Bosowski, jeden z trenerów Rozwoju.

Nasza drużyna drugoligową wiosnę zainauguruje więc najpewniej dopiero za tydzień, w sobotę, domowym meczem z Siarką Tarnobrzeg (15:00), z którą dwa ostatnie starcia o punkty bezbramkowo z remisowała. A co w ten weekend?

– Już minutę po zejściu z czwartkowego treningu rozpoczęliśmy poszukiwania sparingpartnera. Chcemy zagrać sparing. Gdy dochodziły do nas informacje, że mecz w Krakowie może się nie odbyć, nikt nie chciał się z nami umawiać, bo nie było to nic pewnego. Teraz jednak, mając już potwierdzenie z PZPN, zaczynamy dzwonić i działać w tym kierunku, by rozegrać w weekend spotkanie kontrolne – dodaje trener Bosowski.

Przypomnijmy, że przed tygodniem, zamiast starcia z Radomiakiem, na „Kolejarzu” zmierzyliśmy się w sparingu z GKS-em 1962 Jastrzębie, ulegając liderowi drugiej ligi 1:3. O wszelkich ustaleniach i planach na weekend będziemy oczywiście na bieżąco informować na rozwoj.info.pl

Dodajmy, że Departament Rozgrywek PZPN poinformował też o odwołanych spotkaniach Nice I ligi Bytovia Bytów – GKS Tychy oraz drugiej ligi Wisła Puławy – ROW 1964 Rybnik, Warta Poznań – Gwardia Koszalin, Olimpia Elbląg – MKS Kluczbork i Siarka Tarnobrzeg – GKS Bełchatów. Wszystkie – przez wzgląd na zły stan murawy.

foto: Marta Kołodziejczyk