IV liga śląska: Rozwój najlepszy w 2022 roku!


Nasza drużyna zdobyła w kończącym się roku kalendarzowym najwięcej punktów, strzeliła najwięcej goli oraz odniosła najwięcej zwycięstw spośród wszystkich zespołów występujących w tym okresie w obu grupach śląskiej czwartej ligi.

? Tabela za 30 kolejek 2022 roku przedstawia się następująco:
1. Rozwój Katowice 6⃣6⃣ pkt
2. Piast II Gliwice 5⃣9⃣ pkt
3. MRKS Czechowice 5⃣7⃣ pkt
4. Unia Turza Śl. 5⃣6⃣ pkt
5-7. Unia Dąbrowa Górnicza, Szczakowianka, Gwarek Ornontowice – po 5⃣3⃣ pkt
8-10. Polonia Łaziska, GKS II Tychy, Decor Bełk – po 5⃣2⃣ pkt

ℹ W przypadku rezerw Piasta, a także Polonii i Gwarka, trzeba było dodać do siebie wyniki, jakie uzyskiwali w dwóch różnych grupach. Gliwiczanie wiosną grali w grupie II i latem zostali przeniesieni do I, z kolei odwrotna migracja dotyczyła drużyn z Łazisk Górnych i Ornontowic. Co ciekawe, cała ta trójka lepiej punktowała w grupie II (Piast – 31:28, Polonia – 34:18, Gwarek – 31:22) ?

Tuż za czołową dziesiątką z 51-punktowym dorobkiem znaleźli się nasi sąsiedzi z Podlesia, ale dziś to oni mogą uśmiechać się najszerzej i kwitować takie zestawienia machnięciem ręki, skoro zimę spędzają w fotelu lidera I grupy ??
? Nikt prócz Rozwoju nie zdobył ponad 60 punktów.
? Nikt nie ma na koncie 20 zwycięstw. My legitymujemy się liczbą 2⃣1⃣, przy czym pamiętając, że jedno odniesione zostało walkowerem 3:0 mimo porażki 1:4 z Unią Kosztowy. Po 18 wygranych zanotowały w 2022 roku Piast II i Unia Turza Śląska, a po 17 – Gwarek, Ruch Radzionków, Szczakowianka oraz MRKS Czechowice.
? Rozwój może pochwalić się też największą liczbą domowych wygranych – 1⃣2⃣.
? Nikt też nie wygrywał częściej na wyjazdach. Podopieczni Tomasza Wróbla dokonali tego 9-krotnie (raz walkowerem), również liczbę 9⃣ zwycięstw uzyskał Ruch Radzionków i Unia Dąbrowa Górnicza. Te dwa zespoły w ostatecznym rozrachunku na obcych boiskach punktowały lepiej niż Rozwój. My mieliśmy bilans 9-1-4, Unia zdobyła o punkt (9-2-5), a „Cidry” – o 2 punkty więcej (9-3-3).
? Rozwój strzelał najwięcej goli. W tabeli – 92, na boisku – 9⃣0⃣, bo dwa dodano nam za walkower w Kosztowach. Żaden inny zespół nie osiągnął liczby 80 bramek. 75 uzbierał Piast II Gliwice, 73 – „Cidry” i GKS II Tychy, 71 – Podlesianka.
? Nikt nie strzelał częściej u siebie niż my na „Kolejarzu” – 5⃣2⃣.
? Nikt nie trafiał częściej na wyjazdach (3⃣8⃣+ 2 za walkower), a równie często (38): tylko Decor Bełk.
? Najrzadziej przegrywaliśmy. Łącznie 6⃣-krotnie, przy czym raz uratował nas walkower. Po 7 razy przegrywały rezerwy Piasta Gliwice oraz MRKS Czechowice.
? Straciliśmy 3⃣2⃣ gole, z których 4 zostały nam ujęte po zweryfikowaniu na walkower meczu w Kosztowach. Lepsza pod tym względem była jedynie Polonia Łaziska Górne. Po zsumowaniu tabel I i II grupy ma 31 straconych goli, ale 3 – wskutek porażki walkowerem za wygrany do zera mecz z Drzewiarzem Jasienica. Na boisku podopieczni Piotra Mrozka stracili ledwie 28 bramek, to średnia mniej niż 1 na kolejkę.

? Te wszystkie liczby ilustrują, jak dobry rok za pierwszą drużyną Rozwoju. Wierzymy, że równie dobry – a może nawet jeszcze lepszy – przed nami ⚽?