Jakub Pawlik trenerem przygotowania motorycznego Rozwoju


Oficjalnie informujemy, że do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Rozwoju Katowice dołączył Jakub Pawlik, uczestniczący już w zimowych przygotowaniach do rundy rewanżowej IV ligi śląskiej i od kilku lat związany z naszą Akademią.

– To dla mnie duże wyróżnienie, być w sztabie szkoleniowym Rozwoju i wspierać drużynę swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie przygotowania motorycznego. Głównym obszarem, którym się zajmuję, jest prewencja urazów. Jeśli dojdzie do urazu, pracujemy z zawodnikiem, by jak najszybciej mógł powrócić do treningów i meczów. Drugim celem jest wydobycie w jak największym stopniu potencjału motorycznego zawodników. Drużyna od samego początku wiedziała, czego będę wymagał oraz jak będą przebiegały przygotowania do rundy rewanżowej. Dzięki testom oraz nadajnikom GPS mam możliwość monitorowania pracy całego zespołu oraz poszczególnych zawodników, a to z kolei daje informację, czy postawione cele są realizowane. Zawodnicy wykonali zimą megarobotę i wiem, że efekty przyjdą. Mam nadzieję że już w najbliższym meczu, na który oczywiście zapraszam! – mówi Jakub Pawlik.

Jakub Pawlik ma 33 lata. Do Akademii Piłkarskiej Rozwoju trafił w 2021 roku. Jest magistrem Wychowania Fizycznego na AWF w Katowicach, absolwentem studiów podyplomowych z przygotowania motorycznego w grach zespołowych, trenerem personalnym oraz trenerem przygotowania motorycznego z uprawnieniami NCSC, ASCA L1, FMS. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu przygotowania motorycznego (Fizjofit, BetterWay, EXOS itp.) i trener piłkarski UEFA C. Przez 8 lat związany był ze sprintem w klubach MOS CSiR Dąbrowa Górnicza oraz AWF Katowice, a jako trener motoryczny związany był z Akademią Piłki Nożnej w Czeladzi oraz OKS Słowik Olkusz. Na co dzień jest nauczycielem w szkole podstawowej oraz właścicielem firmy Strefa Motoryki.

Jakub Pawlik oficjalnie dołącza do sztabu szkoleniowego I drużyny Rozwoju, tworząc go wraz z I trenerem Rafałem Bosowskim, II trenerem Szymonem Hojeńskim, trenerem bramkarzy i kierownikiem zespołu Markiem Kolonką, fizjoterapeutą Mateuszem Otrębskim oraz prezesem Sławomirem Mogilanem.

Życzymy powodzenia w pracy dla naszego Rozwoju!