Jesienny rozkład meczów Akademii. Derby na horyzoncie


Zaczynamy kolejny, jesienny tydzień z rozgrywkami młodzieży naszej Akademii. Do czwartku zobaczymy cztery spotkania. Będzie ciekawie!

W poniedziałkowe popołudnie w Rudzie Śląskiej czeka nas pojedynek na szczycie IV ligi okręgowej orlików starszych E1. Podopieczni trenera Pawła Rosy zmierzą się z niepokonanym jak dotąd zespołem SMS-u Ruda Śląska. Katowiczanie po pięciu kolejkach zajmują drugą pozycję i do lidera tracą trzy “oczka”. Nasi rywale wygrali wszystkie pięć spotkań. SMS pokonał kolejno: AKS Mikołów (7:4), Gwiazdę Ruda Śląska (3:2), Jedność Siemianowice (3:0), Ruch Chorzów (8:0) i GKS Katowice (6:1).

We wtorek kolejne spotkanie w IV lidze okręgowej orlików młodszych. Po derbowym zwycięstwie z GKS-em Katowice (8:5) podopieczni trenera Pawła Kwiatkowskiego zmierzą się w wyjazdowym starciu z Pogonią Imielin. Drużyna z Imielina po czterech kolejkach plasuje się tuż za naszym zespołem na trzeciej pozycji. Rozwój to obok UKS-u Szopienice jedyna drużyna, która do tej pory wygrała wszystkie spotkania. Zespół z Szopienic wyprzedza co prawda naszych orlików o trzy punkty, ale rozegrał jedno spotkanie więcej.

Pozycji wicelidera VII ligi okręgowej młodzików młodszych D2 bronić będzie w środę zespół trenera Pawła Rosy. Rozwój w pięciu meczach zgromadził 12 punktów i przegrał dotychczas tylko jedno spotkanie. Występująca w starszym roczniku drużyna na Kostuchnie podejmie APN Katowice.

To będzie pracowity tydzień dla orlików starszych. W poniedziałek, jak wcześniej wspominaliśmy, zmierzą się z liderem rozgrywek, a już w czwartek czeka ich derbowe starcie z GKS-em Katowice. W ciągu czterech dni nasza drużyna rozegra dwa spotkania. Nasz rywal GieKSa po pięciu meczach zajmuje czwartą lokatę i zgromadził dziewięć punktów. Rozwój z czterema zwycięstwami i porażką plasuje się na drugim miejscu w IV lidze okręgowej orlików starszych E1.

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW STARSZYCH E1
rocznik 2009
poniedziałek, 30 września, godz. 16:00, boisko przy ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej
SMS Ruda Śląska – Rozwój Katowice

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW MŁODSZYCH E2
rocznik 2010
wtorek, 1 października, godz. 16:30, boisko przy ul. Hallera w Imielinie
Pogoń Imielin – Rozwój Katowice

VII LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2009
środa, 2 października, godz. 16:30, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – APN Katowice

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW STARSZYCH E1
rocznik 2009
czwartek, 3 października, godz. 16:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – GKS Katowice

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl