Jordan Majchrzak zadebiutował w AS Roma!


Jordan Majchrzak zaliczył dzisiaj pierwszy występ w AS Roma. Były napastnik Rozwoju wszedł na ostatni kwadrans meczu 26. kolejki Serie A z Sassuolo.

Miał kilka kontaktów z piłką, 100 procent celnych podań, nie pękł na robocie, gdy była okazja, nawet starał się dowieść racji swojej drużyny u arbitra. To niesamowita historia. „Rudy” jeszcze w 2020 roku był zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice, trafiając do nas 3 lata wcześniej z Warty Zawiercie. Jako przedstawiciel rocznika 2004 dzielił szatnię z wieloma juniorami, którzy dziś stanowią o sile naszej pierwszej drużyny. Odszedł do Legii Warszawa, skąd latem wypożyczyła go Roma. Miał tam grać w młodzieżowej Primaverze, a znalazł uznanie w oczach Jose Mourinho. Słynny szkoleniowiec na przełomie roku zaprosił go na treningi pierwszej drużyny, wziął kilka razy na ławkę, dziś dał szansę debiutu na Stadio Olimpico, u boku takich asów jak mistrz świata Paulo Dybala.

Tak Jordana Majchrzaka na portalu Weszło! wspominał trener Rafał Bosowski:
– Umiał radzić sobie z przeciwnościami. Jeżeli zmarnował jedną albo drugą sytuację do strzelenia gola, to szukał trzeciej i czwartej. Nie zrażał się, nie załamywał, nie było rezygnacji. Niejednokrotnie młodych takie coś dołuje, a Jordan szybko zapominał i dalej robił swoje.

Jordan, gratulujemy! Wierzymy, że to dopiero sam początek czegoś znacznie większego!