Juniorzy górą w Bieruniu


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice w swym pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do sezonu I ligi wojewódzkiej A1 wygrała 4:1 z Piastem-Golem Bieruń, beniaminkiem tysko-bielskiej „okręgówki”.

Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Rozwój wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Mateusza Bałosa, który w drugiej połowie dorzucił kolejne trafienia, kompletując hat trick. Drogę do siatki przeciwnika znalazł też Dawid Molczyk, dlatego nasz zespół, grając zawodnikami z roczników 2005-07, odniósł okazałe zwycięstwo.

– Pierwszy sparing było nam dane zagrać na naturalnym boisku z fajnym rywalem, który awansował z A-klasy – relacjonował trener Kamil Pągowski, a o naszym zespole mówił:

– Chłopcy się docierają, zespół budujemy na nowo. Dużo pracy przed nami. Mam nadzieję, że częściowo wykonamy ją na obozie, dotrzemy się i w lidze będzie to miało ręce i nogi. Wynik uzyskany w Bieruniu cieszy, podnosi chłopaków na duchu, jest wiele pozytywów, ale musimy mieć świadomość, że w lidze będziemy się mierzyć z drużynami dużo bardziej wybieganymi, mocniejszymi motorycznie, dlatego czeka nas dużo roboty – podkreślał szkoleniowiec Rozwoju.

Tego lata nasi juniorzy zmierzą się jeszcze sparingowo z Gryfem II Wejherowo, rówieśnikami z Arki Gdynia i Unią Kosztowy. Mecze kontrolne z Gryfem i Arką odbędą się podczas zgrupowania we Władysławowie, na które ruszymy w niedzielny ranek. Sezon I ligi wojewódzkiej juniorów starszych rusza w weekend 12-13 sierpnia. Rozwój zainauguruje go domowym spotkaniem z UKS Ruch Chorzów.

Protokół meczowy
letni sparing nr 1
piątek, 21 lipca, godz. 17:00, stadion w Bieruniu Nowym, ul. Warszawska 270

Gol Bieruń – Rozwój Katowice A1 1:4 (1:1)
Bramki dla Rozwoju: Bałos 3 (na 1:1, 3:1 i 4:1), Molczyk (na 2:1)

skład Rozwoju: Kołodziej – Machalski, Madaj, F. Krawczyk, M. Krawczyk, Buba, Zdebel, Rzeszowski, Bałos, testowany, testowany.
Grali także: Białek, testowany, testowany, Ludwig, Molczyk, Świerczyński, J. Kowalczyk, Musioł.
Trener Kamil PĄGOWSKI.