Juniorzy Rozwoju zaczynają walkę w halowych MP


Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz w okresie jesienno-zimowym młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice rywalizować będą o tytuł futsalowego mistrza Polski na mocy współpracy z AZS UŚ Katowice.

W ubiegłym roku nasza drużyna U-17 pod szyldem AZS UŚ sprawiła wielką sensację, przechodząc suchą stopą przez trzy turnieje eliminacyjne oraz finały, zdobywając halowe mistrzostwo Polski roczników 2006-07. Teraz będziemy go bronić rocznikami 2007-08, mając automatycznie zagwarantowane miejsce w turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 9-11 lutego. Zespół jak ostatnio poprowadzą trenerzy Kamil Pągowski i Grzegorz Witek.

Do rywalizacji już przystąpiła drużyna U-13, czyli rocznika 2011, za którą odpowiadają trenerzy Paweł Kwiatkowski i Karol Kurzaczek. Nasi młodzicy w cuglach wygrali pierwszy turniej eliminacyjny. W rywalizacji, której gospodarzem była Gwiazda Ruda Śląska, odnieśli komplet 3 zwycięstw i z bilansem bramkowym 38:1 (12:0 z Gwiazdą, 13:0 z Sośnicą Gliwice, 13:1 z Piastem Futsal Gliwice) zajęli 1. miejsce w grupie. Wystąpili w składzie: Adam Tunkel, Piotr Dyl, Rafał Konowol, Natan Stolorz, Borys Lewandowski, Filip Tąder, Jakub Krybus, Gabriel Salamon, Oskar Wcisło. Druga faza eliminacji odbędzie się w ostatni weekend listopada w Wilkowicach.

W ten weekend do gry wkracza natomiast zespół U-15, a więc rocznika 2009, za który odpowiedzialny będzie Patryk Gembicki. Pod szyldem AZS UŚ w niedzielę nasi trampkarze mierzyć się będą w hali katowickiej Szkoły Podstawowej nr 54 przy ul. Wojciecha z FC Siemianowice Śląskie, Fablokiem Chrzanów i Gwiazdą Ruda Śląska.

Mecze rozgrywane są na boisku do piłki ręcznej, w systemie 2×10 minut (z zatrzymywanym czasem), ze zmianami lotnymi i w 5-osobowych składach (4 + bramkarz).

Życzymy powodzenia zawodnikom naszej Akademii – tym razem na parkietach!